Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 5696
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: I Wakacyjny Pentathlon 2014 w SP 8

Wtorek, 8 lipca 2014, 15:42
Aktualizacja: 15:49
Autor: MDvR
Jelenia Góra: I Wakacyjny Pentathlon 2014 w SP 8
Fot. użyczone
Przez pięć kolejnych dni od poniedziałku, 30 czerwca do piątku, 4 lipca dzieci rywalizowały w tzw. pentathlonie – czyli pięcioboju. – Oczywiście wszystkie konkurencje różniły się od tych standardowych, które wchodzą w skład oryginalnego pięcioboju. Starałem się opracować całkiem różne, nietypowe zawody w ramach pentatlonu – wyznaje Paweł Łukaszewicz, organizator imprezy, a na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego w jeleniogórskiej Szkole Podstawowej nr 8.

W skład kolejnych konkurencji wchodziły:
poniedziałek - toczenie opon na torze strumieniowym
wtorek - przyciąganie na linie i liny z oponą (konkurencja wiązana)
środa - waga płaczu
czwartek - letni biathlon
piątek - tor strongmena

- Te zawody pokazały, że warto zachęcać młode pokolenie do udziału w kulturze fizycznej, już nie podczas obligatoryjnych zajęć z wychowania fizycznego, ale podczas dni wolnych od zajęć w szkole. Dzięki naszej ofercie dzieci mogły od godzin rannych do popołudniowych miło i przyjemnie spędzić czas podejmując się sympatycznego rywalizowania w I Wakacyjnym Pentathlon'ie SP 8. Każde dziecko, które brało udział w zawodach otrzymało pamiątkowy medal przygotowany specjalnie na tę okoliczność. Ponadto w klasyfikacji końcowej za miejsca od I do III nagrodami były również medale oraz puchary. Całość zajęć przebiegała w bardzo miłej i sympatycznej, sportowej atmosferze. Dzieci, które brały udział udowodniły swoja postawą, iż najmłodsze pokolenie nie przesiaduje tylko i wyłącznie przed komputer bądź telewizorem. Jest to bardzo budujące dla mnie jako nauczyciela wychowania fizycznego oraz pomysłodawcy tychże nietypowych zawodów i pokazuje, iż praca z uczniami jest warta bardzo dużo i udowadnia, że zdecydowanie należy poszerzać i uatrakcyjniać ofertę sportową dla naszych najmłodszych mieszkańców miasta - dodaje Paweł Łukaszewicz.

Końcowe wyniki tygodniowych zmagań:

Kategoria dziewcząt SP:
1. miejsce Martyna Tśka Kosiara Iurato
2. miejsce Julia Łukaszewicz
3. miejsce Marcelina Matusiak

Dziewczęta open:
1. miejsce Sylwia Twarzyńska

Kategoria chlopców SP:
1. miejsce Jakub Żuk
2. miejsce Paweł Twarzyński
3. miejsce Jakub Mazur

Chlopcy open:
1. miejsce Łukasz Wasilewski

- Jeszcze raz wielkie gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy brali udział w zawodach. Pozdrawiam sportowo i wakacyjnie. Zdjęcia z zawodów znajdują się na naszej stronie internetowej – Facebook, pod adresem: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.549687658474407.1073741844.372836332826208&type=1 - kończy Paweł Łukaszewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group