Piątek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4358
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

I Rudawy Półmaraton i Rudawska Dycha

Wiadomości: Janowice Wielkie
Czwartek, 30 października 2014, 22:23
Aktualizacja: 22:34
Autor: MDvR
Fot. użyczone
W ostatnią sobotę października w Janowicach Wielkich odbył się I Półmaraton Rudawy oraz I bieg na 10 km. Trasa składała się z dwóch pętli (21km, 733m przewyższenia) lub 1 pętli (10km, 366m przewyższenia). Prowadziła doliną Janówki, poprzez punkt kulminacyjny na Polanie Mniszkowskiej na wysokości 711m npm, po zbieg Żużlową Doliną z powrotem do Janowic. Organizatorem była firma BERGA z Jeleniej Góry wraz z gminą Janowice Wielkie.

Pogoda dopisała, Rudawy zagwarantowały pełną gamę jesiennych kolorów wzmocnionych słońcem, aczkolowiek błota nie zabrakło. Dodatkowym bonusem dla biegaczy był widok wspinaczy zdobywających szczyty skałek znajdujących się przy trasie biegu. O atmosferze na trasie świadczy fakt komentarzy które słyszało się w czasie zawodów: „tak się nie robi!”-od wyprzedzanej grupki ubłoconych, ale roześmianych biegaczy, lub „czy możemy jeszcze trzecią pętelkę?” - do wolontariuszy zamykających trasę po zakończeniu drugiej pętli.

Zawody mimo, że był to debiut organizatora, firmy BERGA, w tej dyscyplinie stały na wysokim poziomie. Pozytywne było oznaczenie tras co kilometr tablicami na drzewach oraz dodatkowo narysowanymi na drodze pomarańczowymi strzałkami. Poza tym odpowiednio rozstawieni wolontariusze, punkt żywieniowy oraz liczna gromada fotografów na trasie gwarantowały, że każdy uczestnik trafi bezbłędnie do mety.

Podsumowując 71 osób ukończyło bieg na obu dystansach. Każdy zawodnik otrzymał po przekroczeniu mety pamiątkowy medal. Zwycięzcami okazali się miejscowi: 21 km Paweł Sadowski - Janowice Wlk. (1h28:47), 21km Marzena Mizera - Jelenia Góra (1h45:04), 10 km Piotr Pazdan - Kowary (42:57), 10 km Monika Judka - Jelenia Góra (51:37). Dodatkowo rozegrano biegi dla dzieci, a kibice, rodziny oraz sami zawodnicy po biegu mogli odpocząć w nowo otwartym Janowickim Parku Rekreacji. Tu najwyższą notę przyznajemy leżakom rozstawionym przez organizatora. Ponadto wręczono dodatkowe medale przez wójta gminy Kamila Kowalskiego dla najlepszych janowiczan oraz poza kategorią OPEN mężczyzn i kobiet, także dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Na koniec pozostaje życzyć sobie i organizatorom kolejnej edycji oraz spotkania w przyszłym roku w znacznie większym gronie.

(Tomek Ciepliński)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~;) 31-10-2014 18:03
no no no brawo dla autora
~szysz 1-11-2014 7:28
Super. Oby więcej takich pozytywnych imprez na terenie naszej gminy. Wyraźnie widać, że za rządów obecnego wójta wiele się zmieniło w Janowicach. Nie tylko wizualnie, ale przede wszystkim w dziedzinie sportowo-turystycznej. Promocja turystyczna gminy, organizacja imprez przy udziale zewnętrznych firm sponsorujących itd. za starego wójta nie do pomyślenia! Janowice budzą się z marazmu po wielu latach. Tak trzymać. ps. najbardziej wkurzają mnie krytyczne głosy, pozbawione obiektywizmu, które pewnie pod tak pozytywnym artykułem i tak się pojawią.
~ 1-11-2014 14:27
masz racje tak brudnych i zasmieconych janowic nigdy nie bylo
~allek 1-11-2014 20:11
wójta chwalimy a drogi w gminie to katastrofa
~obserwator2 2-11-2014 17:12
Chodniki w Janowicach to jakaś kpina !! Matki z wózkami nie mogą przejechać normalnie. Kasa poszła na zasypanie basenu i zrobienie parku z siłownia a na chodniku można złamac nogę !!! Paranoja !!
~mieszkaniec1 2-11-2014 23:44
A może poszukacie trochę więcej i dowiecie się że droga która prowadzi przez całe Trzcińsko, Janowice Wielkie i Radomierz jest własnością POWIATU! Ską i dlaczego nasza mała gmina ma wykonywać obowiązki które należą do POWIATU. Tam należy szukać rozwiązania. Nasz wójt wielokrotnie próbował interweniować w tej kwestii ale ma niestety małą siłę przebicia. Jak komuś zależy to może sam też wybierze się do starostwa i zainterweniuje w tej sprawie, albo wybierze w najbliższych wyborach do rady powiatu mieszkańca naszej gminy. A dla jasności kandydują oni do rady powiatu!
~Obserwator2 3-11-2014 17:20
Do ~mieszkaniec1. Twoim zdaniem wójt ma mała sile przebicia w starostwie? Dziekuje wiecej pytań nie mam !!!! I co moze mieszkańcy Janowic maja chodzić po starostwach i prosić o chodnik i latanie dziur???? No chyba sobie jaja robisz !!!! Po to sie wybiera władze zeby zwykli ludIe nie musieli biegać. A moze Ty ~mieszkaniec1 kandydujesz - napisz jak sie nazywasz to na Cebie zagłosuje żebyś te chodniki przeforsował a pózniej Cię rozlicze z Twojej pracy :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group