Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 5554
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: I Rudawy Półmaraton i Rudawska Dycha

Czwartek, 30 października 2014, 22:23
Aktualizacja: 22:34
Autor: MDvR
Janowice Wielkie: I Rudawy Półmaraton i Rudawska Dycha
Fot. użyczone
W ostatnią sobotę października w Janowicach Wielkich odbył się I Półmaraton Rudawy oraz I bieg na 10 km. Trasa składała się z dwóch pętli (21km, 733m przewyższenia) lub 1 pętli (10km, 366m przewyższenia). Prowadziła doliną Janówki, poprzez punkt kulminacyjny na Polanie Mniszkowskiej na wysokości 711m npm, po zbieg Żużlową Doliną z powrotem do Janowic. Organizatorem była firma BERGA z Jeleniej Góry wraz z gminą Janowice Wielkie.

Pogoda dopisała, Rudawy zagwarantowały pełną gamę jesiennych kolorów wzmocnionych słońcem, aczkolowiek błota nie zabrakło. Dodatkowym bonusem dla biegaczy był widok wspinaczy zdobywających szczyty skałek znajdujących się przy trasie biegu. O atmosferze na trasie świadczy fakt komentarzy które słyszało się w czasie zawodów: „tak się nie robi!”-od wyprzedzanej grupki ubłoconych, ale roześmianych biegaczy, lub „czy możemy jeszcze trzecią pętelkę?” - do wolontariuszy zamykających trasę po zakończeniu drugiej pętli.

Zawody mimo, że był to debiut organizatora, firmy BERGA, w tej dyscyplinie stały na wysokim poziomie. Pozytywne było oznaczenie tras co kilometr tablicami na drzewach oraz dodatkowo narysowanymi na drodze pomarańczowymi strzałkami. Poza tym odpowiednio rozstawieni wolontariusze, punkt żywieniowy oraz liczna gromada fotografów na trasie gwarantowały, że każdy uczestnik trafi bezbłędnie do mety.

Podsumowując 71 osób ukończyło bieg na obu dystansach. Każdy zawodnik otrzymał po przekroczeniu mety pamiątkowy medal. Zwycięzcami okazali się miejscowi: 21 km Paweł Sadowski - Janowice Wlk. (1h28:47), 21km Marzena Mizera - Jelenia Góra (1h45:04), 10 km Piotr Pazdan - Kowary (42:57), 10 km Monika Judka - Jelenia Góra (51:37). Dodatkowo rozegrano biegi dla dzieci, a kibice, rodziny oraz sami zawodnicy po biegu mogli odpocząć w nowo otwartym Janowickim Parku Rekreacji. Tu najwyższą notę przyznajemy leżakom rozstawionym przez organizatora. Ponadto wręczono dodatkowe medale przez wójta gminy Kamila Kowalskiego dla najlepszych janowiczan oraz poza kategorią OPEN mężczyzn i kobiet, także dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Na koniec pozostaje życzyć sobie i organizatorom kolejnej edycji oraz spotkania w przyszłym roku w znacznie większym gronie.

(Tomek Ciepliński)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group