Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 12246
Zalogowanych: 53
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Huśtawki z poślizgiem

Sobota, 19 czerwca 2010, 9:03
Aktualizacja: 9:03
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Huśtawki z poślizgiem
Fot. Angela
Mieszkańcy ulicy Lwóweckiej przestają już wierzyć w otwarcie placu zabaw, który zgodnie z obietnicami miał zacząć działać w dniu dziecka. Tymczasem minęła połowa czerwca, a po huśtawkach, piaskownicy i zjeżdżalniach nie ma śladu.

Na plac zabaw dla swoich pociech mieszkańcy ulicy Lwóweckiej w Jeleniej Górze czekają już kilkanaście lat. Tym większa była ich radość kiedy dowiedzieli się, że w tym roku z dniem pierwszego czerwca zostanie oddany do użytkowanie nowy plac zabaw za 30 tys. zł. Za te pieniądze miały zostać zakupione : zestaw zabawowy, piaskownica, huśtawki i ławeczki. Obecnie 0,5 ha placu obsadzono żywopłotem, obok którego od ulicy ustawiono słupki z łańcuchami.

– Minął dzień dziecka, o którym najmłodsi zapomnieli, a placu zabaw, jak nie było, tak nie ma. Ja już nie wierzę, że on w ogóle powstanie. Wkopano tylko żywopłot i od ulicy postawiono słupki z łańcuchem, który nie tylko nie poprawi bezpieczeństwa naszych dzieci, ale stworzy dla nich zagrożenie. Przecież dziecko będzie się chciało na tych łańcuchach pohuśtać i spadnie z łańcucha prosto pod koła samochodów, których jeździ tu naprawdę sporo – mówi Daria Rojek, mama dwójki dzieci.

Obecnie mieszkańcy ulicy Lwóweckiej muszą chodzić z dziećmi na inne miejskie place zabaw, a najbliższy z nich jest przy ulicy Wincentego Pola. Michał Kasztelan, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze, który realizuje to zadanie tłumaczy, że przesunięcie terminu wynikało z procedur przetargowych.

– Ogłosiliśmy przetarg na zabawki na wszystkie miejskie place zabaw. To wymagało przeprowadzenia inwentaryzacji istniejących placów, sprawdzenia czego brakuje i co trzeba zakupić, podzielenia pieniędzy. Zabawek nie możemy też kupić u zwykłego producenta, muszą mieć one certyfikaty. Obecnie przetarg jest rozstrzygany, w ostatnich dniach nastąpiło otwarcie kopert. Wpłynęły łącznie trzy oferty, jedna z nich nie spełniła wymogów, a pozostałe są szczegółowo sprawdzane, co jest ogromem pracy przy zamawianiu kilkudziesięciu zabawek – mówi prezes MPGK.

Zgodnie z zapewnieniami prezesa Michała Kasztelana, jeśli nie pojawią się odwołania od wyników przetargu, nowy plac zabaw będzie gotowy w lipcu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
418
Tak, często
14%
Czasami
46%
Nigdy
9%
Nie, wolę autobus
3%
Nie, bo mam samochód
28%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Pełnia w Karkonoszach. Czy komuś przeszkadza księżyc?
 
Aktualności
Z Jeleniej Góry w Himalaje
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
 
Aktualności
Pograli, posprzątali i pojechali
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group