Poniedziałek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 15783
Zalogowanych: 32
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Europa: Humor przez łzy

Wtorek, 12 kwietnia 2022, 9:05
Aktualizacja: 11:08
Autor: Stanisław Firszt
Europa: Humor przez łzy
Fot. Archiwum S. Firszta
Trwająca wojna rosyjsko-ukraińska odsłania wiele słabości, dwulicowości i zakłamania. Okrucieństwo i zniszczenia jakie mają miejsce na Ukrainie przypominają czasy II wojny światowej. Ze złem trzeba walczyć nie tylko bronią, ale też humorem.

Udowodnili to Powstańcy Warszawy i polskie podziemie w najtrudniejszych czasach okupacji. Wróg powinien być piętnowany i wyśmiewany na każdym kroku. Wiele dawnych tekstów satyrycznych, po małych przeróbkach można dzisiaj łatwo dopasować do obecnego konfliktu Dawida z Goliatem. Oto kilka takich przykładów:

Dziennikarz pyta Putina, dlaczego po katastrofie smoleńskiej polskiego samolotu nie wysłał od razu depeszy do Warszawy z kondolencjami: Bałem się, czy aby nie przyjdzie ona za wcześnie.

Modlitwa Ukraińców w 2022 roku: Dobry Jezu, a nasz Panie, wziąłeś Lenina i Stalina weź i Putina.

Media rosyjskie podają dzielnie tylko trzy informacje: po pierwsze podają dokładny czas, po drugie zapowiadają pogodę na następny dzień i po trzecie – wszystkie pozostałe.

Jaka jest różnica między Putinem a Hitlerem? Żadna, tylko Putin tej myśli nawet nie dopuszcza.

Jak różne kraje świata współpracują z Rosją? Chiny z Rosją równolegle, Węgry z Rosją na karku, Niemcy z Rosją u boku, Polska z Rosją w czterech literach.

Do psychiatry we Lwowie przyszedł pacjent: Panie doktorze, czuję, że mam zaburzenia psychiczne. - Jakie są tego objawy? - Śni mi się, że uciekając przed bombami przekraczam granicę! - Proszę się tym nie martwić, to śni się bardzo wielu ludziom. - Ale mi się śni, że przekraczam granicę z Rosją.

Fryzjer strzyże Putina i pyta? Co tam na Ukrainie? - Niczewo. Po paru sekundach zadaje to samo pytanie i tak kilka razy. W końcu Putin pyta ze złością: Co tak stale pytacie co tam na Ukrainie? - Bo łatwiej mi strzyc. Jak pytam, to natychmiast jeżą się wam włosy na głowie – odpowiada fryzjer.

Putin topił się. Uratowało go trzech młodych przechodniów. Putin zapytał czego chcą, a dostaną. Pierwszy: samochód, drugi jacht i daczę, a trzeci po namyśle: - Chcę pogrzeb I klasy na koszt państwa. - Czemu? - pyta Putin. - Bo jak się mój ociec dowie kogo uratowałem to mnie na bank zabije.

Oj, co to będzie jak Rosja przegra wojnę?! - zwraca się Putin do swego portretu. - Nic – odpowiada portret – mnie zdejmą, a ciebie powieszą.

Na tamtym świecie w piekle Putin zwraca się do Hitlera: Gdybym miał takie wojsko, w trzy dni skończyłbym z Ukrainą. - A gdybym ja miał takie media jak twoje, świat do dzisiaj nie dowiedziałby się, że przegrałem wojnę.

Nocny sennik ukraiński: śnią się czołgi i rakiety – przyjaciel (wyzwoliciel) w drodze.

Dlaczego jest tylu Rosjan na Ukrainie? W celu obrony tego kraju! Przed czym? Przed objęciem władzy przez Ukraińców.

Czterech rosyjskich tankistów (czołgistów) wysłano na wojnę na Ukrainie. Zabrali psa. Kiedy mieli przekraczać granicę, czołgiści nastawili się bojowo, ale pies nie chciał jechać dalej. - Co się dziwicie? Jestem psem a nie świnią.

Ukraiński żołnierz do kolegi z oddziału: Zapalimy? Zapytany rozgląda się i mówi: Nie widzę w pobliżu kacapskiego czołgu.

Putin we wczesnym stadium był uleczalny.

Twoja reakcja na artykuł?

13
62%
Cieszy
2
10%
Hahaha
3
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
2
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
683
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
18%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
112
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
 
Aktualności
Pożar Biedronki na ul. Sudeckiej
 
Aktualności
Trwa oczekiwanie na wyniki w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group