Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6663
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Historia Festiwalu Teatrów Ulicznych w Galerii Mrocznej

Wtorek, 22 lipca 2014, 8:07
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 lipca 2014, 8:02
Autor: Manu
Jelenia Góra: Historia Festiwalu Teatrów Ulicznych w Galerii Mrocznej
Fot. Jelonka.com
Jeszcze tylko do końca lipca na rogu ulic Krótkiej i Mrocznej, w Galerii Mrocznej, można oglądać wystawę fotografii z okazji 32. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze. Ekspozycja została zorganizowana przez Teatr im. Norwida.

Na ściennej galerii, w gablotach pojawiły się plakaty ze zdjęciami dokumentującymi 30 edycji festiwalu ulicznego w Jeleniej Górze. Galeria Mroczna od pięciu lat funkcjonuje dzięki podpatrzonemu we Włoszech pomysłowi Artura Michalewskiego z firmy Art-Dom, właściciela wybudowanego budynku.

Tegoroczny program festiwalu, przygotowany przez Teatr im. Norwida, zakończył I Bieg Ludzi Teatru. Na trasie 7 km, pomiędzy Teatrem im. Norwida a Teatrem Zdrojowym Animacji w Cieplicach zmierzyli się nie tylko miłośnicy sztuki teatralnej, lecz także aktorzy oraz reżyserzy. Udział wzięło 240. miłośników teatralnych uniesień. Pierwszy linię mety przekroczył jeleniogórzanin Jerzy Ładysz. Prócz tradycyjnych kategorii wiekowych powstała również klasyfikacja dodatkowa - ludzi teatru. Zwyciężyli w niej następujący zawodnicy:

W kategorii Aktorzy Teatralni i Filmowi – I miejsce zajął aktor Teatr im. Norwida Robert Mania, II miejsce - Jacek Domański, aktor teatralny i filmowy (m.in. Mieczysław Gacek z “Plebanii”), syn Stefanii Domańskiej, pierwszej dyrektor teatru jeleniogórskiego, a na trzecim miejscu ex aequo - Aneta Wirzinkiewicz, aktorka z Teatru Nowego w Krakowie, i Anna Ludwicka-Mania, aktorka Teatru im. Norwida.

W kategorii Reżyserzy i Dramaturdzy: I miejsce - Jakub Krofta, dyrektor artystyczny Wrocławskiego Teatru Lalek, II miejsce - Piotr Jędrzejas, dyrektor Teatru im. Norwida, a na III miejscu - Paweł Łysak, szef Teatru Powszechnego w Warszawie.

W kategorii Ludzie Zawodowo Związani z Teatrem i Filmem: I miejsce - gitarzysta Adam Jaworowicz, II miejsce - pedagog Marcin Sobaszek i III miejsce - pełniąca obowiązki dyrektora Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze Katarzyna Maczel, wokalistka i aktorka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group