Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5925
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Helios na scenie – nowy cykl w kinach Helios

Wtorek, 25 kwietnia 2017, 23:28
Aktualizacja: Poniedziałek, 15 maja 2017, 22:20
Autor: Kino Helios
Jelenia Góra: Helios na scenie – nowy cykl w kinach Helios
Fot. Kino Helios
W poniedziałek, 24 kwietnia Kino Helios zainaugurowało nowy cykl: Helios na scenie, w ramach którego na ekranach kin w całej Polsce zaprezentowane zostaną premierowe spektakle z najbardziej uznanych scen teatralnych Europy.

Założenia projektu przedstawiła Monika Kołosowska, Dyrektor kina Helios w Jeleniej Górze: „Pokazy odbywać będą się co dwa tygodnie, w poniedziałki zawsze o 18.30.
Będą to retransmisje wielokrotnie nagradzanych spektakli, zarejestrowanych w systemie HD z udziałem publiczności. Gwiazdorską obsadę gwarantują dwie najbardziej cenione sceny Europy. Jedna z nich to Royal National Theatre w Londynie, a druga – to paryska Comédie-Française, nazywana czasem Domem Moliera. Pokazy tych spektakli w Polsce odbywają się pod honorowym patronatem Andrzeja Seweryna, długoletniego aktora Comédie-Française.”

Na otwarcie zaprezentowano spektakl „Amadeusz” na podstawie sztuki Petera Shaffera. W antrakcie widzowie lampką szampana wznieśli toast inauguracyjny.

W kolejnych odsłonach cyklu zapraszamy: 8 maja na „Ziemię niczyją” na podstawie sztuki Harolda Pintera a 22 maja - „Rosencrantz i Guildenstern nie żyją” na podstawie sztuki Toma Stopparda.
Na początku czerwca, 5.06., zaprezentujemy „Opętanie” na podstawie powieści Jamesa M. Caina „Listonosz zawsze dzwoni dwa razy”.
„Mam nadzieję, że koneserom sztuki teatralnej przypadnie do gustu nasz nowy projekt” - mówi Dyrektor jeleniogórskiego kina Helios.

Szczegółowe informacje dotyczące cyklu „Helios na scenie” dostępne są pod adresem: www.helios.pl/nascenie

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group