Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 5438
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Harcerski festiwal

Niedziela, 18 listopada 2018, 14:48
Aktualizacja: Wtorek, 20 listopada 2018, 6:16
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Harcerski festiwal
Fot. Tomek Raczyński
Za nami XI Dolnośląskie Festiwal Piosenki Patriotycznej i Harcerskiej, który tradycyjnie odbył się w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury. W trakcie imprezy była okazja potańczyć, pośpiewać, wykazać się zdolnościami manualnymi czy wiedzą na temat historii.

Do udziału zgłosiło się 24 wykonawców z Dolnego Śląska - każdy miał do wykonania po jednej piosence patriotycznej i harcerskiej. Imprezie towarzyszyły też konkursy: manualny i historyczne, więc atrakcji było co wiele.

Harcerze dużo śpiewają i to najważniejsze, że piosenka jest nieodzownym elementem harcerskiego wychowania - podkreślił Robert Zapora, komendant Hufca Karkonoskiego ZHP.

Wykonawcy zostali podzieleni na następujące kategorie: harcerzy starszych i wędrowników, zuchów, a także solistów. Była też nagroda specjalna od Chorągwi Dolnośląskiej ZHP oraz nagroda publiczności.

Poza częścią konkursową, uczestnicy festiwalu mogli pobawić się i śpiewać z gwiazdą muzyki harcerskiej, czyli Grupą Muzycznego Wsparcia.

To grupa, która rodziła się tak, jak te, które występują na naszym festiwalu. Niedawno występowali na zlocie z okazji 100-lecia Związku Harcerstwa Polskiego w Gdańsku, gdzie było 15 tysięcy harcerek i harcerzy - opowiadał R. Zapora.

Hufiec Karkonoski bardzo prężnie działa na terenie naszego województwa i festiwal piosenki jest jedną z wielu ich inicjatyw. Na marzec 2019 r. planowana jest Wyprawa Polarna Zuchów, która skupia około 1000 najmłodszych harcerzy, będzie też Piłkarski Puchar Chorągwi Dolnośląskiej. Jak podkreślił nowy komendant Hufca Karkonoskiego, zamierza kontynuować dotychczasową tradycję i dbać o dalszy rozwój harcerstwa w naszym regionie.

Twoja reakcja na artykuł?

7
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
905
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group