Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8110
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: “Happening – Przestrzeń dla wyobraźni “Ponad Granicami”

Poniedziałek, 6 czerwca 2016, 10:16
Aktualizacja: Czwartek, 30 czerwca 2016, 13:20
Autor: Biuro Prasowe ESK 2016
Wrocław: “Happening – Przestrzeń dla wyobraźni “Ponad Granicami”
Fot. Biuro Prasowe ESK 2016
Zapraszamy dużych i małych, starszych i młodszych, pojedynczo, w parach i całymi grupami, różnych wyznań, kultur i narodów – wszystkich, którym bliska jest idea „Ponad Granicami”.

Każdy znajdzie coś miłego dla siebie.

Aby wziąć udział w happeningu, wystarczy dołączyć do jednej z czterech grup:

1. „Bańki na wietrze” - prosimy o przyjście ze swoimi bańkami mydlanymi. Zadanie polega na puszczaniu ich w trakcie happeningu. Można to robić siedząc na pobliskiej ławce, fontannie, na jednej z lamp przy wejściu do Sukiennic lub po prostu przechadzając się wokół. Dobrze jest mieć zapas płynu, aby starczył na pół godziny.
Zaczarujmy Rynek! Niech na ten krótki moment stanie się on bajkowym krajobrazem. Zachęcamy do udziału w tej części wszystkich, którzy bez względu na wiek nie mogą oprzeć się czarowi i radości z puszczania baniek.

2. Bieg „Ponad Granicami” - zadanie polega na dołączeniu do zwartej grupy (kolumny), która truchtem poruszać się będzie po całym Rynku. Najistotniejsze w tym zadaniu jest bycie razem – utrzymanie wspólnego kroku w jednym rytmie i podążanie za liderem, który będzie miał na sobie koszulkę „Ponad Granicami”. Równo o 16:30 lider rozpocznie bieg na placu Gołębim. Następnie co jakiś czas pojedyncze osoby lub grupy zaczną do niego dołączać. Kiedy grupa osiągnie minimum 5 osób, biegnie w inną część Rynku, poczynając od przestrzeni wokół pomnika Fredry, przed wejściem do Ratusza i dalej na drugą stronę – wokół pręgierza, w stronę Empiku. W dowolnej chwili, spośród tłumu pojedyncze osoby i grupki mogą dołączać do biegu. „Biegacze” mogą przemieszczać się uliczkami wewnątrz Rynku – Przejście Żelaźnicze, Przejście Garncarskie. Ważne, żeby co kilka minut wracać na plac Gołębi. Będzie to miejsce zakończenia biegu o godz. 17:00. Ostatnie dwie minuty (czyli 16:58-17:00) „Biegacze” poruszają się po placu Gołębim „zagarniając” ludzi z kwadratów, tak aby o 17:00 skończyć wokół malowanego przez cały czas obok fontanny obrazu. Tam się gromadzimy i kończymy razem z ostatnim dźwiękiem instrumentów. Jeśli zbierze się odpowiednio duża grupa, możemy na zakończenie ułożyć wspólnie napis BBF.

https://www.facebook.com/events/1110390928981055/

3. „Obraz tańca „– podczas happeningu na płytę Rynku zostanie wystawiona płachta, na której malować będziemy obraz odwołujący się do naszego hasła „ponad granicami”. Do malowania używać będziemy najróżniejszej maści i wielkości „pędzli”, łącznie z mopami, szczotkami, stopami i rękami. Użyjemy także szablonów z motywami perskimi. Zapraszamy do włączenia się w ten zespołowy proces twórczy! Będzie naprawdę nieszablonowo!

4. „Granice kwadratów” - zadanie polegać będzie na ustawieniu się w formacji i poruszaniu po kwadratach wyznaczonych przez nawierzchnię placu Gołębiego.
Pomimo prostoty układu, niezbędne jest jego przećwiczenie w zespole, dlatego osoby chcące włączyć się w tę część flash moba, prosimy o udział w próbach, które odbędą się 2 i 9 czerwca w godz. 16:00-18:00 na boisku LO nr V. Potrzebujemy znać jak najbardziej przejrzyście liczbę osób, które wezmą udział w tej części, dlatego prosimy o zgłoszenie swojego udziału na contact@beyondbordersfestival.org . Wystarczy krótkie - „będę”.

Wszystkich uczestników każdej z części flash moba prosimy o naturalny, codzienny ubiór, z koszulkami bez napisów, tak aby kolejne osoby mogły dołączyć naturalnie, „niezauważone” spośród przechodniów.

Uwaga!
W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych (ulewnych deszczy), organizator może odwołać happening, o czym poinformuje na stronie wydarzenia.

Gdzie? 10 czerwca 2016 godz. 16:30-17:00
Kiedy? Wrocław, Rynek, plac Gołębi przy fontannie i wejściu do sukiennic

Organizatorzy:
Instytut im. J. Grotowskiego
Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group