Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 16083
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Hamlet – jeszcze dziś

Sobota, 14 lipca 2018, 7:28
Aktualizacja: Niedziela, 15 lipca 2018, 7:08
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Hamlet – jeszcze dziś
Fot. Tomasz Raczyński
W sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury odbyła się premiera spektaklu Hamlet Improwizacje, który jest efektem dwutygodniowych warsztatów młodzieży z Jeleniej Góry i Bautzen. Kto nie zdołał pojawić się wczoraj (13.07) na pierwszym pokazie, może się wybrać jeszcze dzisiaj – wstęp bezpłatny!

W spektaklu wystąpiła młodzież, której nie przeszkadzały bariery językowe. Potrafili stworzyć wspaniały zespół młodych aktorów, a widzowie mogli też śledzić tekst tłumaczenia zarówno na język polski, jak i niemiecki. Przedstawienie z muzyką na żywo, efektowną choreografią i świetną grą świateł z pewnością spodoba się publiczności, która doskonale zna projekty tworzone przez Łukasza Dudę z Teatru Odnalezionego czy młodzieżowej grupy STA-ART. Reżyser spektaklu przyznał, że dwa tygodnie to bardzo mało czasu na przygotowania, ale jest ogromnie wdzięczny za zaangażowanie prowadzącym warsztaty i młodzieży, która brała udział w projekcie Move Together.

- Wykonali mnóstwo fantastycznej pracy i włożyli w to mnóstwo energii. Cieszę się, że tak to wyszło - powiedział Łukasz Duda z Jeleniogórskiego Centrum Kultury. - To czysta przyjemność współpracować z tymi ludźmi. Wszyscy potrafimy się bardzo mocno zaangażować, przeanalizować co mamy do zrobienia. Jak załoga JCK i zaproszeni prowadzący gramy do jednej bramki - jesteśmy jedną drużyną, która chce tworzyć coś wyjątkowego i cieszę się, że nam to wychodzi - dodał reżyser.

Warsztaty teatralne: Jakub Mieszała
Warsztaty lalkowe: Klaudia Kręcisz
Choreografia: Kinga Duda
Muzyka: Paul Fischer, Johann Giesecke, Florian Hauptmann, Markus Riethberg, Piotr Warszewski, Hannes Weidauer.
Animacje: Maciej Bartkiewicz
Reżyseria i scenografia: Łukasz Duda
Opracowanie plastyczne: Magdalena Rzeszutek
Dźwięk: Robert Kuryś
Światło: Łukasz Izdebski, Łukasz Duda
Tłumaczenie: Marta Miatkowska
Biuro organizacyjne: Danuta Syryca, Laura Uglanica
Występują: Antonia Anders, Sara Kowalewska, Monika Mielniczuk, Konstancja Missa, Sophie Pratsch, Aleksandra Żmurko, Rotenda Fattah, Wahid Hosseini, Oskar Kłyszyński, Michał Stasiak, Maciej Zawodny
Produkcja: Jeleniogórskie Centrum Kultury, Steinhaus e.V. Bautzen.

Warsztaty Move Together są realizowane w ramach Projektu „Partnerzy z kultura“ są finansowane przez program współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020 z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group