Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 7849
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Hałaśliwe Juwenalia 2008 – sąd przesłucha prezydenta

Środa, 3 grudnia 2008, 16:32
Aktualizacja: 17:38
Autor: Mar
Jelenia Góra: Hałaśliwe Juwenalia 2008 – sąd przesłucha prezydenta
Fot. Mar
Dzisiaj odbyło się drugie posiedzenie sądu w sprawie organizatorów Juwenaliów 2008, oskarżonych o zakłócanie ciszy na placu Ratuszowym. Polegało ono na tym, że gwiazda wieczoru punk rockowy Fort BS grał o 35 minuty dłużej niż zapisano w pozwoleniu na organizację imprezy.

Wniosek o ukaranie jest efektem skarg mieszkańców, którym nie podobało się, że impreza trwała jeszcze po 22. Zeznawali organizatorzy imprezy, którzy przed sądem stają jako świadkowie, Karolina Chałupińska i Paweł Mierzwiński. Sądowi nie wystarczyły jednak te zeznania i postanowił przesłuchać prezydenta Jeleniej Góry, Marka Obrębalskiego.

- Nie bardzo wiem, co miałbym w sądzie powiedzieć na ten temat – powiedział Marek Obrębalski. – Sądzę, że więcej do powiedzenia będzie miała naczelnik, która pozwolenie na organizację Juwenaliów wystawiła.

Przypomnijmy, że impreza odbyła się 14 i 15 maja na placu Ratuszowym. Pozwolenie, zawierające poważne błędy, wystawił jeleniogórski urząd miejski i zezwolił na organizację imprezy która miała zakończyć się do godziny 22. Pozwolenie wydane zostało na Grzegorza Żaka, który był organizatorem Juwenaliów rok temu. I to Żak został oskarżony, choć nie uczestniczył w imprezie. Urzędniczka przepisała dane zeszłoroczne i stąd organizatorem jest Żak, a nie Chałupińska. Dzisiaj nie stawił się przed obliczem sądu, gdyż pracuje w Niemczech i, jak wyjaśniał obrońca, nie mógł zwolnić się z pracy, który odczytał jego obszerne wyjaśnienia. Następny termin został wyznaczony na 7 stycznia 2009 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group