Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 2740
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gwiazda odwiedziła Jelenią Górę!

Niedziela, 17 lutego 2019, 23:31
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 lutego 2019, 12:01
Autor: Toyota (TS)
Jelenia Góra: Gwiazda odwiedziła Jelenią Górę!
Fot. Toyota
W piątek, 8 lutego, Jelenią Górę odwiedziła prawdziwa Gwiazda! W śnieżnej aurze na Górze Szybowcowej swoje możliwości zaprezentowała nowa Toyota RAV4! Można będzie ją przetestować na własnej skórze podczas Dni Otwartych Toyota Nowakowski Jelenia Góra w dniach 23–24 lutego 2019r. przy ulicy Wrocławskiej 99a.

W tym roku Toyota mocno rozpieszcza swoich klientów. 2019 to rok aż siedmiu premier japońskiego koncernu samochodów. Na pierwszy ogień do salonu w Jeleniej Górze trafiła Toyota RAV4. Ten legendarny SUV zupełnie nie przypomina swojej poprzedniej wersji. Nowa Toyota RAV4 jest krótsza od poprzedniczki o 5 mm (ma 4600 mm długości), szersza o 10 mm (1885 mm) i niższa o 10 mm (1650 mm). Oferuje również więcej miejsca w środku dla pasażerów. Dzięki platformie TNGA i zastosowaniu płaskiej podłogi na całej długości przestrzeni bagażowej, która wzrosła o 60 mm, udało się poprawić jej funkcjonalność i uzyskać największą pojemność w klasie. Warto wspomnieć o rewelacyjnej hybrydowej wersji z silnikiem 2,5 l o mocy 218 KM! Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje nowemu RAV4 z elektrycznym systemem AWD tylko 8,1 s. Średnie zużycia paliwa wynosi ok. 5 l/100 km, a emisja CO2 to 102 g/km. Dzięki wspomnianej platformie TNGA, samochód prowadzi się jeszcze bardziej płynnie co daje dużo komfortu i bezpieczeństwa podczas jazdy.

Tyle o szczegółach, czas na wrażenia z testu nowej RAV4 na terenie Jeleniej Góry. Ekipa Toyota Nowakowski nie oszczędziła jej i sprawdziła możliwości gwiazdy na terenach Góry Szybowcowej. Pogoda sprzyjała do tego rodzaju testów, gdyż śniegu było co nie miara. Model, który był testowany tego dnia to wersja hybrydowa 2,5 HSD z napędem 2x4. Dla testujących nie był dużym zaskoczeniem fakt, iż samochód po wjechaniu w nieodśnieżone drogi i zaspy, tak samo jak płynnie w nie wjechał, tak samo wyjechał bez żadnych problemów. Strach pomyśleć co by to było jakby mieli do dyspozycji wersję 4x4! Dodatkowo ulepszone zawieszenie nie dało po sobie poznać, że pasażerowie muszą po teście iść na masaż kręgosłupa. Osoba podróżująca nową RAV4 praktycznie nie jest w stanie odczuć nierównej nawierzchni czy jazdy w terenie. W środku dla kierowcy ulepszony został cały kokpit, a automatyczna skrzynia biegów niewiele odbiega estetyką i parametrami od niektórych modeli Lexusa.

Z pewnością na plus jest również spalanie. W tak dużym samochodzie z mocnym silnikiem poza miastem wynik wyniósł 6l/100 km, a w mieście 5,2 l. Są to zadowalające wyniki jak na zróżnicowany teren i wielkość RAV4.
Cena również nie odstrasza. Nową RAV4 można kupić już od 109.900 zł z silnikiem benzynowym 2.0. Za podstawową wersję hybrydową zapłacimy jedyne 139 900 zł. Dodatkowo Toyota Nowakowski proponuje nam ciekawe opcje finansowania jak SmartPlan lub Kredyt 50/50 – szczegóły u Doradców.
Jeśli też macie ochotę przetestować nowy model RAV4 na własnej skórze to warto odwiedzić salon Toyota Nowakowski Jelenia Góra przy ulicy Wrocławskiej 99a w najbliższy weekend 23-24 lutego podczas Dni Otwartych RAV4 nowej generacji. Kto wie, może to właśnie na Ciebie czeka ten model?

www.toyotawalbrzych.pl/new-cars/rav4/

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group