Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 4682
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Grzywna za Grzybek

Piątek, 27 grudnia 2019, 7:02
Aktualizacja: Niedziela, 29 grudnia 2019, 21:19
Autor: WAC
Kowary: Grzywna za Grzybek
Fot. WAC
Karę w wysokości 20 tysięcy złotych nałożył konserwator zabytków na właścicieli znajdującego się w fatalnym stanie dawnego pawilonu oficerskiego w Kowarach ( tzw. Grzybka).

Zbudowany na początku XX wieku pawilon służył wypoczywającym w pobliskim domu wczasowym oficerom VII Legnickiego Regimentu Grenadierów Królewskich jako herbaciarnia. Obiekt zbudowano na wysokim, okrągłym tarasie z kamienia. Okrągłe ściany miały wokół okna, a dach w w chińskim stylu kryty był łupkiem.

Stan zabytku, który obecnie bardziej przypomina ruinę, jest wynikiem dewastacji spowodowanej brakiem odpowiedniego nadzoru sprawowanego przez jego właścicieli. Są nimi ojciec i syn. Każdy z nich został ukarany karą po 10 tysięcy złotych. Jeden z mężczyzn odwołał się od decyzji konserwatora zabytków do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Postępowanie w tej sprawie nadal trwa.

To może nie być koniec konsekwencji dla właścicieli obiektu, gdyż burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska zapowiada w imieniu magistratu złożenie w tej sprawie wniosku do prokuratury. Miasto chciałoby po wywłaszczeniu jego właścicieli doprowadzić do przejęcia obiektu.

Twoja reakcja na artykuł?

75
77%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
4%
Nudzi
2
2%
Smuci
2
2%
Złości
15
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group