Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 8278
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Grzybek” odzyska dawny blask

Środa, 26 sierpnia 2009, 7:54
Aktualizacja: 11:58
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: „Grzybek” odzyska dawny blask
Fot. Ania
Rozpoczął się remont wieży widokowej na Wzgórzu Krzywoustego. Po jego zakończeniu zostanie ona ponownie udostępniona turystom. Prace mają trwać do końca listopada br.

Kiedy dokładnie zakończy się remont "Grzybka" będzie zależało też od pogody i archeologa, kontrolującego wszystkie prace ziemne. Jeżeli na terenie obiektu zostaną znalezione elementy archeologiczne, roboty budowlane zostaną wstrzymane.

Koszt remontu wieży widokowej wyniesie około 600 tysięcy złotych. Z tej kwoty 85 procent to unijna dotacja, w ramach realizowanego wspólnie z czeskim miastem Turnov projektu „Szlakiem Wież Widokowych Pogranicza Polsko – Czeskiego”. Pozostałe 15 procent pochodzi z miejskiego budżetu.

U stóp wieży widokowej dla strudzonych turystów powstanie m.in. kamienna, półkolista ławka. W ramach polsko-czeskiego projektu wydany zostanie również przewodnik po wieżach widokowych i strona internetowa, wszystko tłumaczone w czterech językach: polskim, czeskim, niemieckim i angielskim. Natomiast na samych obiektach będą widniały makiety, przedstawiające panoramy widokowe, jakie można obejrzeć ze szczytów wież.

Planowane jest także zorganizowanie imprezy plenerowej w Turnovie. Odbędzie się ona najprawdopodobniej w przyszłym roku. Wystąpią podczas niej zespoły z Polski i Czech. Dodatkowymi atrakcjami będą jarmark historyczny, pokaz obróbki kamieni szlachetnych i wyrobu biżuterii.

Jeżeli młodzież w dalszym ciągu będzie organizować obok wieży widokowej w Jeleniej Górze mocno zakrapiane imprezy, po których pozostają sterty śmieci i rozbite szkło, to wieża szybko zamieni się w śmierdzącą latrynę, jak to było przez wiele lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
173
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
13%
Wciąż fatalnie
25%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group