Poniedziałek, 22 lipca
Imieniny: Magdaleny, Marii
Czytających: 11366
Zalogowanych: 62
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Grzeczny przystanek Woodstock – Jelenia Góra

Poniedziałek, 4 sierpnia 2008, 16:25
Aktualizacja: 16:31
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Grzeczny przystanek Woodstock – Jelenia Góra
Fot. Angela
Do Jeleniej Góry wrócili dziś specjalnym pociągiem fani Przystanku Woodstock, którego kolejna edycja odbyła się w Kostrzynie nad Odrą. Imprezowiczów przywitała policja, ale nie było żadnych ekscesów. Woodstockowcy wrócili zadowoleni, a trzy dni koncertowania oceniają jako najlepsze, w jakich uczestniczyli od lat.

Na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Woodstock 2008 pojawiło się ponad dwieście tysięcy uczestników. Najmłodszy z nich miał dwa miesiące, najstarszy około osiemdziesiątki. Wśród nich znaleźli się między innymi jeleniogórzanie, którzy dzisiaj do Jeleniej Góry wrócili pociągiem.

Po jedenastu godzinach jazdy dotarli na dworzec PKP w Jeleniej Górze, gdzie czekali na nich policjanci, którzy zadbali o to, by bezpiecznie rozeszli się do domów.

Podczas podróży powrotnej było bardzo spokojnie bo wszyscy odpoczywali po trzech dniach zabawy, dużo osób spało – mówią Beata Srzypczak i Dawid Zdanowicz, uczestnicy tegorocznego koncertu. – Mieliśmy pół godziny spóźnienia bo wielu z pasażerów nie miało biletów i policja spisywała ich przed wyjazdem – usłyszeliśmy.

A jakie atrakcje czekały na imprezowiczów w Lubuskiem? Zdaniem naszych rozmówców były to najlepsze zespoły muzyczne, jakie podczas przystanku Woodstock pojawiły się w ostatnich latach. Zagrali wykonawcy nie tylko z Polski, ale także z Meksyku, Południowej Afryki, Niemiec, Włoch, Chorwacji, Indii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. W sumie w dwóch pierwszych dniach odbyło się osiem koncertów. W trzecim dniu na dużej scenie wystąpił laureat Złotego Bączka, a następnie gość ze Szwecji - Clawfinger, oraz zespół z Wielkiej Brytanii – The Stranglers.

– Były to gwiazdy światowego formatu i przy nich na prawdę dobrze bawić – ocenia Dawid ze Lwówka Śląskiego. Przyjechało nawet ośmiu tenorów. Nie mogło zabraknąć kąpieli w błocie. Tegoroczni woodstockowcy dementują jednak pogłoski, że festiwal z roku na rok staje się miejscem spotkań pijaków i narkomanów.

– Wbrew temu, co mówią ludzie, to jest naprawdę fajna impreza – przyznają. Przyjeżdżają tam ludzie, którzy ubierają się jak chcą, osoby niepełnosprawne i wszyscy w różnym wieku. Razem dobrze się bawią, pomagają sobie i nikt nikogo nie wytyka palcami, nie patrzy, jak na dziwaka. Wiadomo, że zawsze znajdzie się grupka, która jedzie tam by zrobić zadymę. Kiedy jechaliśmy na koncert, banda wyrostków wyciągnęła gaśnicę i zaczęła się nią oblewać, ale większość jechała tam w zupełnie innym celu.

Jeleniogórzanie z tegorocznego koncertu przywieźli wnioski, które wykorzystają w przyszłym roku. – Żeby jechać trzeba mieć około 300 złotych, bo bardzo drogie jest tam jedzenie. Śpi się tam oczywiście w namiotach, więc obowiązkowo trzeba zabrać namiot, karimatę, śpiwór oraz ciepła odzież na zmianę – mówią.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
196
Tak, często
13%
Czasami
46%
Nigdy
7%
Nie, wolę autobus
5%
Nie, bo mam samochód
29%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Śmierć w Staniszowie!
 
Aktualności
W Staniszowie zabawa trwa
 
Aktualności
Koncert w Zachełmiu
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group