Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 6391
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gruzińscy dziennikarze w Jeleniej Górze

Piątek, 13 czerwca 2014, 7:00
Aktualizacja: 7:02
Autor: UM
Wczoraj (12.06) prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła spotkał się z ekipą telewizyjną z Gruzji. Jaki był cel ich wizyty?

Gruzini przygotowują dla swojego medium film o atrakcjach Polski - kraju, który ma za sobą raptem dekadę uczestnictwa w pracach Unii Europejskiej, ale spośród krajów Europy Środkowo-Wschodniej zyskał dzięki tak wiele (zarówno w sensie autorytetu, jak i gospodarczo) że te wyniki są widoczne w skali międzynarodowej.

Jak informuje rzecznik UM, Cezary Wiklik, nie było rozmów o polityce, niemniej nie jest to pierwsza wizyta zagranicznych dziennikarzy w trakcie której goście szukają elementów porównań między Polską, a innymi krajami (ostatnio – między Polską) i Ukrainą, analizując przyczyny, dla których gospodarki tych krajów rozwijają się w tak różnym tempie.

– Każda forma promocji Jeleniej Góry, tym bardziej taka, która nie pociąga za sobą wydatków, jest dla nas cenna – powiedział prezydent M. Zawiła. - Nawet w sytuacji, gdy efekt nie przenosi się bezpośrednio na nowe kontrakty, czy bezpośrednie zainteresowanie inwestorów, poszerzenie informacji o kraju i naszym regionie jest ważne. A w przypadku tej wizyty mogę przyjąć, że cały proces rewitalizacji i modernizacji miasta, w tym Uzdrowiska Cieplice spotkał się z widocznym zainteresowaniem gruzińskich dziennikarzy - dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group