Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 2507
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Grupa pasjonatów chce promenady przy Bobrze

Wtorek, 18 czerwca 2013, 9:21
Aktualizacja: Czwartek, 20 czerwca 2013, 15:37
Autor: KSON
Jelenia Góra: Grupa pasjonatów chce promenady przy Bobrze
Fot. KSON
Od kwietnia br. aktywnie działa nowe stowarzyszenie – Jeleniogórska Promenada Bobru. Powstało ono z inicjatywy Eugeniusza Sosnowicza i grupy pasjonatów, którzy upatrują w przepływającej przez miasto rzece Bóbr siły napędowej do rozwoju turystyki.

Pośród założycieli Stowarzyszenia są: byli żołnierze, urzędnicy, ekolodzy, lekarze, psycholodzy, urbaniści, nauczyciele. Stowarzyszenie ma charakter integracyjny, jego założycielami są seniorzy i osoby niepełnosprawne, ale otarte jest ono na wszystkich, a w szczególnie mile widziani są młodzi mieszkańcy miasta i regionu.

Ten ruch społeczny ma na celu uatrakcyjnienie oferty turystycznej miasta przez lepsze wykorzystanie obszarów położonych w pobliżu Boru. - Marzy nam się, żeby od ulicy Wiejskiej przez Zabobrze i okolice "Grzybka", aż do Perły Zachodu utworzyć przy udziale miasta bulwar, łączący trasy spacerowe
po obu stronach rzeki. W ten sposób wydłużylibyśmy najstarszą, bo liczącą ponad 300 lat trasę spacerową wiodącą przez Borowy Jar do Perły Zachodu – mówi pan Eugeniusz.

Pomysł polega na zorganizowaniu prawie 7-kilometrowej trasy po obu stronach rzeki, z której mogliby korzystać piesi, rowerzyści i wózkowicze. To miejsce na 5-6. godzinny spacer z kijkami nordic walking dla wielopokoleniowych rodzin. Oczywiście muszą być wykonane miejsca spoczynkowe, odtworzone wieże widokowe, umieszczone tablice informacyjne i inne elementy infrastruktury turystycznej.

W swoich zamierzeniach poszukujemy partnerów w Urzędzie Miasta, dyrekcji Parku Krajobrazowego "Dolina Bobru", towarzystwach regionalnych z Towarzystwem Karkonoskim włącznie – dodaje.

Stowarzyszenie liczy 19 osób, ma siedzibę w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, przy ulicy Osiedle Robotnicze 47a. Członkowie Zarządu są do dyspozycji zainteresowanych w każdą środę, w godzinach od 15.00 do 16.00. Można również kontaktować się telefonicznie z Eugeniuszem Sosnowiczem pod numerem 508 469 168 lub dzwonić na bezpłatną infolinię do Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych pod numer 800 700 025.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (68) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group