Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 4927
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Grupa 999 w Galerii SKENE

Niedziela, 26 czerwca 2016, 8:06
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 czerwca 2016, 6:55
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Grupa 999 w Galerii SKENE
Fot. Robert Czepielewski
W jeleniogórskim Teatrze im. C.K. Norwida, w Galerii SKENE, czynna jest wystawa fotografii i sztuk pokrewnych Grupy 999.

Grupa powstała w 2012 roku i ma charakter nieformalny. Ojcem całego przedsięwzięcia jest prof. Jakub Byrczka, który dobrał osoby do współtworzenia Grupy 999. Poproszony o opisanie działalności Grupy 999, jej członek Krzysztof Szlapa powiedział, że w centrum uwagi grupy jest fotografia oraz pokrewne sztuki wizualne, sztuka ciała, kulinaria, czyli wszystko to, co przyjemne.

Wystawa jest bardzo różnorodna i takie było jej założenie programowe - żeby każdy może mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. - Ta wystawa to sposób patrzenia i doświadczenia, wrażliwości naszych członków - dodał Krzysztof Szlapa.

Co ważne, członkowie Grupy 999 to towarzystwo międzynarodowe. W jej szeregach są także twórcy z Czech - Tomas Rasl i Jaroslav Benes, a grupa otwarta jest także na nowych członków. Na pytanie, skąd pomysł na nazwę grupy, Krzysztof Szlapa powiedział, że jest to adres budynku w Zawoi, gdzie mieści się siedziba artystów.

Warto dodać, że na otwarcie wystawy tłumnie przybyli jeleniogórscy artyści, wielbiciele fotografii, a także uznani twórcy, jak mieszkający obecnie w Paryżu Bogdan Konopka oraz wybitny performer, fotograf muzyk i kompozytor- Andrzej Durer Dudek.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group