Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 5922
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Grand Prix dla Studia Piosenki MDK

Środa, 3 czerwca 2015, 7:01
Aktualizacja: 7:03
Autor: MDK
Jelenia Góra: Grand Prix dla Studia Piosenki MDK
Fot. MDK
Już po raz dwunasty w Sosnowcu odbył się Europejski Integracyjny Festiwal Piosenki Dziecięcej Intermuza, którego dyrektorem jest pochodzący z Sosnowca znakomity autor tekstów piosenek, a także poeta, scenarzysta i autor musicali Jacek Cygan. W tym roku jury pod jego kierownictwem Grand Prix imprezy przyznało Ewie Kobielskiej z Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze za interpretację piosenki "Kołysanka”.

Eliminacje do Festiwalu odbywały się w dwóch etapach, a prezentacje oceniano w dwóch kategoriach wiekowych: 7-10 lat oraz 11-13 lat. Po przesłuchaniach finałowych w Energetycznym Centrum Kultury w Sosnowcu odbył się koncert galowy z udziałem laureatów tegorocznego festiwalu.

Sukcesem zakończył się również udział Ewa Kobielskiej wraz z zespołem „MINIMUM” w XX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Ekologicznej „EKOPIOSENKA 2015”, który odbył się w dniach 15-16 maja b.r. w Legnicy. Jury pod przewodnictwem Jerzego Słoty – wokalisty grupy VOX przyznało jeleniogórzankom III miejsce. Swoje umiejętności wokalne dziewczęta doskonalą pod okiem Renaty Kryńskiej, instruktorki Studia Piosenki MDK.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group