Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 3371
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Granaty na Poznańskiej – aktualizacja

Wtorek, 8 stycznia 2008, 15:03
Aktualizacja: Środa, 9 stycznia 2008, 13:19
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Granaty na Poznańskiej – aktualizacja
Fot. TEJO
Służby antykryzysowe zostały postawione we wtorek po godz. 14 w stan alarmu po tym, jak policja otrzymała zgłoszenie o dwóch granatach na piętrze kamienicy przy ul. Poznańskiej. Ewakuowano wszystkich mieszkańców domu i większości budynków na wspomnianym trakcie.

Centrum Jeleniej Góry zostało sparaliżowane w godzinach szczytu, bo policja zamknęła dla pieszych i samochodów nie tylko ulicę Poznańską, lecz także pobliską Obrońców Pokoju. Tam znajduje się dworzec PKS.

Zdezorientowani ludzie spieszyli się na autobus. – Za 10 minut odjazd, spóźnię się – prosiła funkcjonariuszy o wyrozumiałość jedna z kobiet. Policja była nieustępliwa, a zdesperowani pasażerowie skakali przez dworcowy płot, aby zdążyć na kurs. W ten sam sposób wychodzili z terenu dworca, ponieważ wyjście normalne było przez policję zamknięte.

Kłopot z powrotem ze szkoły mieli także uczniowie zespołu szkół "Mechanik". Niektórzy musieli iść dookoła przez obwodnicę.

Jak się dowiedzieliśmy od nadkom. Edyty Bagrowskiej z KMP w Jeleniej Górze, policjanci mieli sygnały, że w mieszkaniu przy Poznańskiej były przechowywane materiały wybuchowe. Na miejscu – podczas przeszukania – znaleziono dwa granaty – jeden typu F–1, a drugi – puszkowy.
Natrafiono także na szafę pancerną. Ponieważ funkcjonariusze nie wiedzieli, co w niej było, wezwano na miejsce specjalną jednostkę z Wrocławia, która szafę prześwietliła. Znajdowały się tam: magazynek z broni typu KBKS oraz pistolet gazowy.

Policja ustala szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (65) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group