Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 5751
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Grają do jednej bramki

Sobota, 11 kwietnia 2020, 12:55
Aktualizacja: 13:23
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Grają do jednej bramki
Fot. Organizator
#graMYdojednejbramki – pod tym hasłem firma Sikla Polska wraz z klubem sportowym Victoria Jelenia Góra zainicjowali akcję charytatywną, której celem jest pomoc placówkom służby zdrowia z regionu jeleniogórskiego w walce z koronawirusem. W ramach akcji już zabezpieczono kwotę 5 tys. zł, a dodatkowo rozpoczęła się zbiórka na portalu zrzutka.pl.

Jak deklarują organizatorzy, wszystkie środki zostaną przeznaczone na zakup niezbędnego sprzętu dla placówek medycznych z regionu jeleniogórskiego. Aktualnie największymi potrzebami najczęściej są maski FFP2, maski FFP3, kombinezony ochronne z kapturami - kat. III oraz fartuchy barierowe. Zakupy trafią do placówek, których potrzeby organizatorzy skonsultują wcześniej z prezydentem Jeleniej Góry lub starostą powiatu jeleniogórskiego.

Jak to się zaczęło? Pomysł zrodził się w marcu, kiedy z powodu kwarantanny zawieszone zostały wszystkie imprezy masowe, w tym również imprezy sportowe i rozgrywki piłkarskie. Obserwując sytuację szpitali i innych placówek służby zdrowia oraz problemy z jakimi się borykają w zakresie brakującego sprzętu ochrony osobistej, klub Victoria Jelenia Góra wraz ze sponsorem strategicznym, firmą Sikla Polska podjęli wspólną decyzję o przeznaczeniu kwoty 5 tys. zł na wsparcie dla medyków - powiedział Paweł Gluza, prezes Victorii.

Serdecznie zachęcamy do wsparcia tej akcji. W ten sposób kupujemy bilet bezpieczeństwa nie tylko personelowi medycznemu, ale także naszym rodzinom, przyjaciołom, znajomym i samym sobie. Pamiętajcie, że 5 zł to kwota, która pozwala na zakupienie jednej lub dwóch maseczek (w zależności od typu). Te 5 zł może uratować komuś życie lub zdrowie. Zatem dorzuć "piątaka" i pamiętaj "graMY do jednej bramki" - zachęcają organizatorzy, którzy zebrali już dodatkowo ponad 3 tys. zł, a po świętach planują zakupy dla służby zdrowia.

Link do zbiórki:
https://zrzutka.pl/z/gramydojednejbramki

Twoja reakcja na artykuł?

8
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
973
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group