Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7631
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Góry Szalonych Możliwości – kolejne projekty

Poniedziałek, 5 stycznia 2015, 8:19
Aktualizacja: 8:22
Autor: Mea
Janowice Wielkie: Góry Szalonych Możliwości – kolejne projekty
Fot. UG Janowice Wielkie
„Smakowite spotkania”, czyli cykl plenerowych warsztatów kulinarnych to kolejny projekt, na który Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości z Janowic Wielkich pozyskało pieniądze na 2015 r. W ubiegłym roku grupa działająca na rzecz świetlicy wiejskiej „Rudawy” miała również wiele osiągnięć w uzyskiwaniu pieniędzy na działalność kulturalną i sprzęt do świetlicy.

Na ten rok Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości pozyskało 2,5 tys. zł na projekt „Smakowite spotkania”, który będzie zorganizowany na odnowionym placu przy świetlicy. Autorką jest Krystyna Pisarska.
Plac przy świetlicy został odnowiony w ubiegłym roku za 12 tys. zł uzyskanych z Fundacji „Aviva” w programie „To dla mnie ważne”. Kupiono też sprzęt do monitoringu, materiały budowlane, ławy ze stołami oraz drobne wyposażenie.

Świetlica otrzymała 7 tys. zł z Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży, w ramach programu Regionalne Granty, na realizację projektu „Zaczaruj pasją”. Pieniądze przeznaczono m.in. na zakup artykułów spożywczych i papierniczych.

Dzięki zbiórce publicznej na portalu „Polak Potrafi” uzyskano ponad 1 tys. zł, za które kupiono dwie huśtawki ogrodowe. Do akcji włączyli się również mieszkańcy gminy i przyjaciele świetlicy, którzy dołożyli prawie 1 tys. zł do huśtawek oraz na zakup trampoliny.

15 wycieczek do teatrów, filharmonii, muzeów, zamków, itp., w których wzięło udział ponad 40 dzieci z gminy sfinansowała Fundacja PZU w ramach programu „PZU z Kulturą” za 15 tys. zł.

Na rozwijanie postaw obywatelskich wśród młodzieży, a dokładniej na zakup sprzętu nagłaśniającego, zorganizowanie kilka imprez plenerowych, warsztatów w świetlicy i szkoleń dla młodzieży oraz dorosłych pracujących z młodzieżą wydano 22 tys. zł. Dotacja pochodziła z Wojewódzkiego Urzędu Dolnośląskiego.
Pod koniec roku udało się zdobyć pieniądze z Fundacji „Przyjaciółka” w ramach akcji „Qurier Świętego Mikołaja”, w formie 51 paczek o wartości 120 zł każda, a w sumie ich wartość to ponad 6 tys. zł.

Ponadto poza działaniami typowo świetlicowymi stowarzyszenie pozyskało 7 tys. zł z UMWD na Wędrowny Przegląd Piosenki „Polana” współorganizowany przez młodzież ze świetlicy. W działaniach świetlicy wykorzystana została też część dotacji pozyskanej przez Fundację Przystanek Dobrych Myśli w ramach programu Grundtvig „Uczenie się przez całe życie”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
51
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
31%
Nie najlepiej
24%
Wciąż fatalnie
22%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group