Niedziela, 28 czerwca
23°C Jelenia Góra
reklamy

Góry nie dla każdego ? Włącz się do dyskusji w Pasażu Grodzkim

Audio

Czytaj na głos

Autor: agrzywacz 2 min czytania

Na taki temat w najbliższy czwartek (19.04) odbędzie się spotkanie połączone z wystawą zdjęć z obozów wspinaczkowych z osobami z autyzmem. Dyskusja rozpocznie się o godz. 17.00 w Pasażu Grodzkim w Jeleniej Górze. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych tematyką górską i turystyką w naszym regionie.

reklamy

Spotkanie zorganizowała Fundacja Czarodziejska Góra. W dyskusji udział wezmą m.in. Prezydent Miasta Jelenia Góra Marcin Zawiła, przedstawiciele Karkonoskiego Parku Narodowego oraz Gildii Przewodników Sudeckich, Grzegorz Lustyk,wicedyrektor ds. gimnazjum ZSO nr 1 im. Stefana Żeromskiego, Kalina Pisarska, studentka pedagogiki Kolegium Karkonoskiego oraz Himalaista Robert Kaźmierski. - Wspólnie z uczestnikami dyskusji oraz publicznością chcemy porozmawiać o tym kto jest odpowiedzialny za kiepską kondycję fizyczną uczniów oraz brak atrakcyjnej oferty zajęć spędzania wolnego czasu? Czy szkoła, rodzice, a także inne instytucje, organizacje społeczne czy samorząd mogą mieć wpływ na zwiększenie zainteresowania młodych ludzi aktywnością fizyczną w górach w naszym regionie? Czy Karkonosze mogą być atrakcyjnym miejscem spędzania wolnego czasu? Jakich metod i jakiego języka należy używać w komunikacji z młodymi ludźmi by zmienić ich nastawienie do gór? O tych wyzwaniach, doświadczeniach w pracy z młodzieżą oraz pomysłach na zwiększenie zainteresowania rodzimymi górami i nie tylko, będą rozmawiać uczestnicy dyskusji. Serdecznie zapraszamy – mówi Ewa Konczal, organizatorka spotkania.

Fundacja Czarodziejska Góra, od listopada 2011 do stycznia 2012 roku realizowała cykl prezentacji poświęconych bezpieczeństwu w górach w okresie zimowym pod hasłem „Bądź rozważny w górach” W prelekcjach prowadzonych w szkołach średnich i wyższych Dolnego Śląska udział wzięło ponad 7000 uczniów. Zainteresowanie uczniów i nauczycieli było ogromne - do tej pory żadna organizacja nie proponowała im takich bezpośrednich działań edukacyjnych, popularyzujących aktywności górskie w środowisku szkolnym. Kilka tygodni temu instruktorzy Fundacji dzielili się doświadczeniami z tych spotkań z pracownikami organizacji z Czech, Słowacji i Węgier. Doświadczenia i refleksje dotyczące aktywności młodzieży w górach okazały się podobne, jednak pomysły na radzenie sobie z tym wyzwaniem odmienne. Najciekawsze spostrzeżenia i zostaną omówione podczas spotkania w
Pasażu Grodzkim.

Po dyskusji goście zostaną zaproszeni do rozmowy z uczestnikami panelu oraz na pokaz filmu „Dlaczego Góry?”, w reż. Dariusza Załuskiego.

Projektowi patronuje: Prezydent Miasta Jelenia Góra, Przewodniczący Dolnośląskiego Sejmiku Pan Jerzy Pokój, Gazeta Wrocławska, Firma SALEWA oraz Pasaż Grodzki w Jeleniej Górze. Spotkanie realizowane jest w ramach projektu „Sąsiedzi na górskim szlaku”, ze środków Funduszu Wyszehradzkiego.

Osoby w artykule

Profile osób publicznych powiązanych z tym tekstem.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka