Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7189
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Górskie ujęcia wody nadal są potrzebne

Piątek, 10 maja 2019, 6:49
Aktualizacja: Niedziela, 12 maja 2019, 6:38
Autor: Wodnik
Jelenia Góra: Górskie ujęcia wody nadal są potrzebne
Fot. Archiwum Wodnika
Od kilku dni dzwonią do mnie mieszkańcy Jagniątkowa z pytaniem, czy to prawda, że „Wodnik” zamierza niebawem zamknąć górskie ujęcia zaopatrujące w wodę tę dzielnicę miasta – mówi radna Anna Bałkowska – Mieszkańcy uważają, że woda, którą mają obecnie w kranach jest smaczna, zdrowa i nie chcą, by zastąpiła ją woda ze zbiornika „Sosnówka”.

Wojciech Jastrzębski, prezes „Wodnika” uspokaja: w najbliższych latach na pewno działające ujęcia nie zostaną zamknięte. Spółka projektuje obecnie co prawda nowy wodociąg wraz ze stacjami hydroforni, lecz będzie on spełniał jedynie rolę alternatywną w stosunku do tego, co jest obecnie.

Dzisiaj nie ma pomysłu, by ujęcia górskie likwidować – mówi prezes. - Wprost przeciwnie - w sytuacji, gdy los zbiornika „Sosnówka” jest niepewny z uwagi na to, że jego właściciel, czyli Wody Polskie, planuje przeprowadzić w nim prace remontowe, eksploatowane w tej chwili ujęcia stają się dla całego miasta jeszcze ważniejsze niż dotąd.

Mieszkańcy Jagniątkowa zaopatrywani są w wodę z dwóch ujęć położonych wysoko w górach. Pierwsze - tak zwana „Leśniczówka”, znajduje się w lesie na potoku Sopot. Drugie ujęcie, na Potoku Polskim, nosi nazwę „Kamienna Wieża”. Oba powstały w latach dwudziestych minionego wieku. Kiedyś zostaną najprawdopodobniej zamknięte, ponieważ w czasie ulewnych deszczów zachowują się niestabilnie, wymagają codziennego dozoru, a także dlatego, że woda z nich jest bardzo miękka.

Twoja reakcja na artykuł?

1
9%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
18%
Smuci
0
0%
Złości
8
73%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group