Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13650
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Górskie szlaki i stoki pod lupą jeleniogórskiej policji

Wtorek, 4 stycznia 2022, 13:52
Aktualizacja: 13:54
Autor: 112
Region: Górskie szlaki i stoki pod lupą jeleniogórskiej policji
Fot. Archiwum Policji
W miniony weekend miłośnicy białego szaleństwa mogli korzystać z uroków zimy na stokach w Karpaczu i w Szklarskiej Porębie. Nad ich bezpieczeństwem wzorem lat ubiegłych czuwały policyjne patrole narciarskie. W Szklarskiej Porębie dodatkowo pojawił się wspólny patrol narciarski, w którym uczestniczyła policjantka i strażnicy Karkonoskiego Parku Narodowego.

W sobotę, 1 stycznia w Szklarskiej Porębie pojawił się patrol narciarski, w którym uczestniczyła policjantka z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze oraz strażnicy Karkonoskiego Parku Narodowego.

Funkcjonariusze patrolowali szlaki turystyczne. W ramach działań edukacyjno-prewencyjnych przekazywali informacje turystom o zasadach bezpiecznego przebywania zimą w górach. Wyjaśniali osobom spotkanym na szlaku znaczenie oznakowania zamykającego odcinki zagrożone lawinami, rozmawiali z nimi na temat właściwego przygotowania do pieszych wędrówek, czyli ubiór, wyposażenie, a także środki łączności, niezbędne do powiadomienia służb ratunkowych w przypadku zagrożenia – informuje podinsp.. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

W niedzielę jeleniogórscy policjanci prowadzili działania edukacyjno-prewencyjne dla najmłodszych na stoku w Karpaczu. Funkcjonariusze w ramach działań „Bezpieczne stoki” edukowali najmłodszych w zakresie bezpiecznej zabawy na śniegu i bezpiecznych zachowań na stoku. Szczególną uwagę zwrócili na konieczność jazdy na nartach w kasku, a także najmłodszym rozdawali odblaski. Ponadto udzielili pomocy dziewczynce, która doznała na nartach kontuzji nogi.

Policjanci przypominali również, że dzieci i młodzież do 16 roku życia mają obowiązek jazdy na nartach i deskach snowboardowych w kaskach ochronnych. Odpowiedzialność na stoku ponoszą rodzice lub opiekunowie dzieci (m.in. opiekunowie dzieci podczas zimowisk). Zgodnie z obowiązującymi przepisami przewidziane są kary dla narciarzy i snowboardzistów, którzy wejdą na stok pod wpływem alkoholu bądź narkotyków. Grozi za to grzywna, zarządzający terenem narciarskim może również zakazać wstępu albo nakazać opuszczenie takiej trasy osobie, której zachowanie wyraźnie wskazuje, że jest pijana lub odurzona narkotykami.

Pamiętajmy, że z uwagi na zagrożenie epidemią koronawirusa i obowiązujące obostrzenia wszyscy musimy przestrzegać zasad bezpieczeństwa epidemicznego.

Twoja reakcja na artykuł?

9
60%
Cieszy
1
7%
Hahaha
2
13%
Nudzi
1
7%
Smuci
2
13%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
505
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group