Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3746
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Gorący autobus” MZK

Piątek, 13 kwietnia 2018, 9:05
Aktualizacja: Sobota, 14 kwietnia 2018, 9:47
Autor: WAC
Z prośbą o interwencję do naszej redakcji zwrócił się pan Jerzy, który 11 kwietnia miał wraz z innymi osobami miał wątpliwą przyjemność podróżować autobusem Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego z włączonym ogrzewaniem, za to z nieczynną klimatyzacją.

- W ostatnią środę jechałem autobusem linii 26 (numer boczny 807), do którego wsiadłem na przystanku Ogińskiego-Różyckiego o godz. 15.19 – mówi pan Jerzy. - Autobus ten nie ma otwieranych okien, z wyjątkiem okna kierowcy. W pojeździe było włączone ogrzewanie, temperatura sięgała grubo ponad 30 stopni. Na moją prośbę, aby pan kierowca wyłączył ogrzewanie i włączył klimatyzację, usłyszałem, że nic nie może zrobić. Zadzwoniłem do dyspozytora MZK, a ten oświadczył, że cytuję: ,,postaram się namierzyć kierowcę i z nim porozmawiam." Nic z tego nie wyszło. Do przystanku Osiedle XX-lecia nic się nie zmieniło. Mam pytanie, czy pasażerowie MZK kolejne lato są narażeni na jazdę w upale, bo panowie kierowcy, może z oszczędności, nie chcą włączać klimatyzacji? - pyta nasz Czytelnik.

- Nasz tabor obecnie liczy ponad 60 pojazdów z tego 15 jest wyposażonych w klimatyzację – mówi rzecznik prasowy MZK Zbigniew Rzońca. - Nie jest ona włączana przez kierowcę lecz uruchamia się automatycznie w momencie gdy temperatura w pojeździe osiąga 22 – 23 stopnie. W tym konkretnym przypadku, doszło do awarii i za wszelkie niedogodności z nią związane w imieniu MZK przepraszam. Jednocześnie pragnę dodać, że wszystkie autobusy nowo zakupione przez spółkę będą klimatyzowane – dodaje rzecznik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
854
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group