Zalogowanych: 19

Jelenia Góra: Gol, złamana ręka, szpital

Poniedziałek, 3 czerwca 2019, 14:33
Aktualizacja: 14:37
Piotr Fila z jeleniogórskiej Victorii na długo zapamięta niedzielny (2.06) mecz przeciwko ekipie Sezala 2 Janiszów. W spotkaniu rozegranym na boisku w Parku Norweskim zawodnik gospodarzy strzelił gola w pierwszej połowie, ale nie doczekał końcowego gwizdka, bowiem w wyniku starcia z rywalem złamał rękę i został odwiedziony do szpitala. Jego zespół zwyciężył, utrzymując pozycję lidera grupy pierwszej B–klasy.

Jeleniogórzanie szybko otworzyli wynik, bowiem już w 3. minucie na listę strzelców wpisał się Daniel Becker. W 17. minucie było już 2:0 - wówczas do bramki strzeżonej przez Biedę trafił Mateusz Woś. W 44. minucie na 3:0 podwyższył Piotr Fila i wydawało się, że takim rezultatem zakończy się pierwsza połowa, jednak goście zdołali zdobyć bramkę honorową tuż przed przerwą, a jej autorem był Marcel Piętka.

Po zmianie stron w 60. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w walce o piłkę ucierpiał Piotr Fila, który jak się okazało - doznał złamania ręki i został odwieziony karetką do szpitala. Strata zawodnika nie wpłynęła negatywnie na obraz gry - Victoria nadal przeważała na boisku i w 67. minucie Mateusz Woś trafił po raz drugi i był to ostatni gol w tym meczu. Ostatecznie lider zwyciężył 4:1 i w następnej kolejce (9.06) zagra w Miszkowicach z Dragonem (przedostatni w tabeli), a na zakończenie sezonu u siebie podejmie Uran Okrzeszyn (ostatni w tabeli).

Victoria Jelenia Góra - Sezal 2 Janiszów 4:1 (3:1)

Victoria: Walczak - Michalak, Woś (88' Dobrzyński), Płaczek, Gajewski, Jasiński (85' Chyliński), Becker, Paradowski (75' Perkowski), Szewczyk (46' Gluza), Fila (60' Sługocki), Sala (70' Śnieżek).
Sezal: Bieda - M. Piętka, Tokarczyk, P. Piętka, Konopacki, Kurnyta, Majerski, Maraś, Rżany, Szumiński, Węgliński.