Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8032
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Główna arteria Szklarskiej Poręby wkrótce do remontu

Niedziela, 27 lutego 2022, 6:01
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Główna arteria Szklarskiej Poręby wkrótce do remontu
Fot. WAC
Już wiosną ruszy długo oczekiwany przez mieszkańców miasta oraz turystów remont będącego drogą powiatową fragmentu ulicy 1 Maja w Szklarskiej Porębie.

Inwestycja obejmuje znajdujący się w kiepskim stanie technicznym, a liczący około 600 metrów odcinek ulicy od drogi krajowej nr 3 do ul. Kilińskiego. Na odcinku tym zostanie wybudowane jedno skrzyżowanie o ruchu okrężnym oraz przebudowanych dziewięć innych skrzyżowań. Projekt obejmują również odbudowę dwóch obiektów mostowych - nad rzeką Kamienną oraz potokiem Bednarz.

Na realizację zadania powiat karkonoski otrzymał dotację z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Lokalnych w wysokości 5,8 milionów złotych. Stanowi to 60 procent szacunkowej wartości zadania wynoszącej 9,7 mln zł. Resztę po połowie dołożą samorządy: powiatu oraz Szklarskiej Poręby. Miasto spod Szrenicy pokryło też koszty wykonania projektu przebudowy drogi.

Teraz czekamy nad podpisanie umowy z Wojewodą Dolnośląskim o przekazaniu dotacji – mówi starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski. - Potem będziemy mogli ogłosić przetarg na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji. Co ważne, posiadamy już nawet pozwolenie na budowę. Zgodnie z sugestią samorządu Szklarskiej Poręby nawierzchnia dla ruchu kołowego zostanie wyłożona kostką granitową, a pobocza płytami z tego samego materiału. Dzięki temu ulica ta będzie miała charakter drogi górskiej, doskonale wpisującej się w wizerunek Szklarskiej Poręby. Mam nadzieję, że wykonawstwo prac będzie przebiegać bez problemów i wszystkie etapy zostaną zrealizowane w terminie. Budowa, która potrwa około dwa lata na pewno będzie dużym logistycznie przedsięwzięciem, gdyż jest to jedna z głównych arterii miasta. Dlatego będziemy musieli zaproponować inne rozwiązania komunikacyjne. Już teraz przepraszam mieszkańców i turystów za ewentualne utrudnienia.

Twoja reakcja na artykuł?

68
59%
Cieszy
8
7%
Hahaha
1
1%
Nudzi
1
1%
Smuci
7
6%
Złości
31
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group