Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 5123
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Głowackiego równo jak po stole

Poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 12:34
Aktualizacja: 12:35
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Głowackiego równo jak po stole
Fot. TEJO
Terminowo zakończył się remont ulicy Głowackiego. Trwają jeszcze prace wykończeniowe przy nowej wysepce na pętli u wlotu w Morcinka.

Jedna z bardziej zaniedbanych strategicznych ulic Jeleniej Góry uzyskała nową, gładką jak stół, nawierzchnię asfaltową. Drogowcy wyremontowali także chodniki: z jednej strony pokryto je kostką brukową, z drugiej – asfaltem. Zadbano także o obniżenie krawężników przy wjazdach w boczne uliczki oraz przed przejściami dla pieszych. Na nowym asfalcie wymalowano już linie i pasy.

Teraz nowiutki asfalt stanowi pokusę dla kierowców, którzy – po niemal dwóch miesiącach ograniczenia prędkości do 30 km na godzinę – mogą jeździć nieco szybciej. Oczywiście, nie brakuje też popisów brawurowej jazdy. Dlatego miejsce to polecamy okresowym patrolom policji drogowej.

Nowością w całym układzie komunikacyjnym jest wysepka na pętli autobusowej. Rozwiązanie ma tylu przeciwników, co zwolenników. Ci pierwsi uważają, że wysepka utrudni manewry autobusom, które często mają tu mijanki. „Za” są ci, którym przeszkadzali pseudorajdowcy, którzy – zwłaszcza po zapadnięciu zmroku – wyczyniali „cuda” kręcąc bączki, że aż opony piszczały.

Najlepszymi oceniającymi rozwiązania drogowe w rejonie ulicy Głowackiego będą sami kierujący, a jakość prac drogowców zweryfikuje zima.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group