Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 14820
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Głosowanie na projekty JBO wystartowało

Poniedziałek, 22 stycznia 2018, 7:48
Aktualizacja: 16:33
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Głosowanie na projekty JBO wystartowało
Fot. użyczone
Od północy można już głosować na projekty zgłoszone przez mieszkańców do Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. Skromna pula na ten cel oraz kolejne ograniczenia co do zakresu możliwych zadań zgłoszonych przez mieszkańców sprawiły, że wniosków jest tylko 13. Głosować można tylko przez tydzień.

Łączna wartość projektów, które przeszły weryfikację urzędników pod względem formalnym i merytorycznym to 605 372,83 zł. W tegorocznym JBO władze miasta przeznaczyły do dyspozycji mieszkańców 600 tysięcy złotych, zatem jaki jest sens głosowania, skoro dokładając nieco ponad 5 tys. zł można zrealizować wszystkie wnioski? - Decyzja jest taka, że będzie głosowanie, bo JBO to inicjatywa obywatelska, a zgodnie z regulaminem przejdą te projekty, które uzyskają minimum 100 głosów. Rzeczywiście pula jest taka, jak wartość zgłoszonych zadań, ale warto głosować, żeby te projekty otrzymały chociaż 100 głosów – przekonuje Barbara Olszewska, naczelnik Wydziału Rozwoju Urzędu Miasta Jeleniej Góry.

Wykaz wniosków, które zostały poddane pod głosowanie, a także tych, które odpadły na wcześniejszych etapach dostępny na stronie: www.jbo.jeleniagora.pl/projekty-zakwalifikowane-do-glosowania-2018.html. Miasto zostało podzielone na cztery rejony, z czego każdy ma do dyspozycji po 150 tys. zł. Wykaz ulic w danych rejonach znajduje się tutaj: www.jbo.jeleniagora.pl/rejony-2018.html. Głosujący nie muszą wybierać wyłącznie w rejonie swojego zamieszkania. Mogą wybrać dowolne zadania z terenu miasta.

Głosowanie odbywać się będzie tylko i wyłącznie za pomocą platformy elektronicznej w terminie od 22.01.2018 r. od godziny 00.00 do 28.01.2018 r. do godziny 24.00. Kto może głosować? Prawo udziału w głosowaniu ma osoba fizyczna, zameldowana na pobyt stały lub czasowy w Jeleniej Górze, która w dniu rozpoczęcia głosowania, określonym w harmonogramie JBO 2018, ukończyła co najmniej 16. rok życia. Weryfikacja uprawnienia do głosowania przeprowadzona zostanie przez system elektroniczny w oparciu o imię, nazwisko, nr PESEL osoby głosującej, a także przez wpisanie właściwego kodu, który wysłany zostanie do głosującego w formie SMna wskazany w formularzu do głosowania numer telefonu. Wpisanie otrzymanego kodu warunkuje ważność oddanego głosu.

Osobie uprawnionej, w ramach jednorazowego głosowania, przysługuje możliwość wskazania do dwóch zadań zgłoszonych dla wybranych rejonów Miasta Jelenia Góra. Głosowanie odbywa się poprzez oznaczenie pola przy numerze i tytule zadania. Dokonanie większej liczby oznaczeń niż opisana w pkt. 3 zostanie uniemożliwione przez system elektroniczny. Postawienie mniejszej ilości znaków, tj. wskazanie jednego zadania, nie powoduje nieważności głosu. Po zatwierdzeniu formularza przez głosującego, uzupełnienie lub zmiana wskazania nie będzie możliwa. Przy pomocy jednego numeru telefonu będzie mogło głosować maksymalnie 5 osób (system ogranicza liczbę wiadomości SMS - do pięciu - wysyłanych na jeden numer telefonu). Otrzymanie SMS przez osoby głosujące jest zwolnione z opłat.

Ponadto, utworzono ogólnodostępne stanowiska do głosowania, których lista znajduje się pod adresem: www.jbo.jeleniagora.pl/wykaz-stanowisk-do-glosowania-elektronicznego-2018.html

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
345
Jest nowy
8%
1-5 lat
14%
5-10 lat
19%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
 
Aktualności
W płot po głębszym
 
Kultura
Grają w teatrze
 
Inne wydarzenia
Absolutny hit kolejki!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group