Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 6037
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Głośne juvenalia znów przed sądem

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 4 lutego 2009, 20:26
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2009, 11:46
Autor: Mar
Fot. Mar
Po raz kolejny dzisiaj przed jeleniogórskim sądem grodzkim stanęli organizatorzy Juwenaliów 2008, oskarżeni o zakłócanie ciszy nocnej.

Zakłócanie miało polegać na tym, że ostatni koncert zespołu Fort BS przeciągnął się o 35 minut i zakończył o 22.35. Pozwolenie natomiast zezwalało na koncertowanie do 22.

- O tej godzinie miał skończyć koncert, ale z powodu awantury pod sceną, do jakiej doszło około 18 na pół godziny przerwaliśmy występy – tłumaczy współorganizator Juwenaliów, Karolina Nawojka-Chałupińska – Dlatego przed 22 zaczął się koncert grupy Fort BS i skończył 35 minut po czasie. Dziwię się ludziom, którzy co roku mają przed oknami wiele koncertów, a chcą karać organizatorów tylko za Juwenalia.

Przed sadem stanął dzisiaj jako świadek prezydent Jeleniej Góry, Marek Obrębalski. Zeznał, że nie pamięta, aby rozmawiał z Karoliną Chałupińską o źle wydanej decyzji o organizacji imprezy. Natomiast nie uważa, żeby studenci złamali prawo i powinni zostać uniewinnieni.

Przypomnijmy, że pozwolenie na odbycie imprezy zostało wydane z błędami, nie zmieniono w nim organizatora, pozostawiając nieaktualne dane. Policja, która występuje tutaj w roli oskarżyciela, będzie prawdopodobnie zabiegać o uznanie organizatorów za winnych i jednocześnie o odstąpienie od ich ukarania.

Czy tak się stanie dowiemy się 11 lutego. Tego dnia sąd ma odczytać wyrok w sprawie toczącej się od wielu miesięcy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~IWA 4-02-2009 21:02
Niech Pani Chałupińska nie opowiada bzdur. Lokatorzy mieszkający na Placu Ratuszowym nie mają żadnych zniżek czynszu. Dalszy komentarz jest zbyteczny.
~ech... 4-02-2009 21:30
Młodzi chcą dobrze, a jeszcze chcą ich karac... LUDZIE.... !!!!! PARANOJA !!!!! A swoja drogą, że P. Karolina jest na maxa zrozumiałą osobą... ;]
~portier 4-02-2009 21:37
Jakaż dramatyczna scena. Karolino Chałupińska uspokój się. Odstąp z przyjaciółmi od udzielania się publicznie skoro nie potraficie nawet dobrze przygotować wniosku o pozwolenie na imprezę masową... no i kto normalny nie zakłada pewnego marginesu bezpieczeństwa na nieprzewidziane okoliczności? Zgłaszać zakończenie imprezy o 22 i przewidywanie faktycznego jej zakończenia o 22 to oznaka braku doświadczenia i myślenia zdroworozsądkowego... chyba że taki chwyt marketingowy i promowanie siebie na męczennicę był zamierzony?... A naszym stróżom prawa czerwoną kartkę po cholerę zaczynają zamieszanie, żeby odstąpić od ukarania, nie szkoda pieniędzy podatników na bicie piany?...
~Rally79S. 4-02-2009 23:10
Tych koncertów na placu jest tak niewiele w ciągu roku, że nie jest to chyba aż tak wielki problem dla mieszkańców... jednak tu w grę wchodzi ich niewątpliwa złośliwość!!! Mieszkając w takim miejscu trzeba mieć świadomość pewnych niedogodności... to przecież jedno z piękniejszych i bardziej reprezentatywnych miejsc w mieście. Więc gdzie jak nie tam...? Tak swoją drogą, to jeśli ktoś mieszka przy bardzo ruchliwej drodze, to czy po godzinie 22:00 zabrania kierowcom jeździć po tej drodze? Każde miejsce zamieszkania ma jakiś swój minus... niestety! Ps. rola pani Karoliny w tej sprawie nie obchodzi mnie kompletnie!
~maniek69 5-02-2009 0:11
hmmm ciekawe co by było gdyby Wielka Orkiestra Jurka Owsiaka przedłużyła wystep o te 35 minut czy inny ze tak to ujmę społeczny organiztor gwarantuje nikt by z tego afery nie zrobił !! Ludzie dajcie sobie spokój czemu nikt nie łapie pijanych imprezowiczów którzy urzadzaja podróze i to nie o 22 30 tylko 3 badz 4 albo nawet 5 rano po 1 Maja po ratuszu dlaczego nikt tego nie załatwi ?? No fakt lepiej czepic sie legalnej imprzey młodych ludzi .Dodam jeszcze tylko ze bardzo podoba mi sie postawa Pana przeydenta brawa dla niego PRAWO NIE ZOSTŁO ZŁAMANE tak brzmia jego słowa
~ed 5-02-2009 0:27
faktem jest ze skargi mieszkańców, zakaz imprez po 22, wzywanie policji, sprawa przed sądem to jakaś paranoja. faktem jest też że p. Nawojki jest tak wszędzie pełno, że to aż robi się nudne. Nie piszcie już o niej, please.
~Paragraf1 5-02-2009 8:52
Prawo musi być przestrzegane. Mieszkańcy maja prawo do odpoczynku. To takie proste szanuj innych żeby i ciebie szanowali.
~ludek 5-02-2009 9:31
jelenia góra to miasto emerytów i mocherów- to za głośno, za duzo marketów itp - tu sie nie da zyc - zgorzelec małe miasteczko a ma galerie i markety o których jelenia marzy !!! daleko nam do zgorzelca !!! szok
~:) 5-02-2009 10:28
proponuje przeprowadzic mieszkancow rynku do akademikow a studentow wrzucic w te paskudne kamienice na rynku. starzy beda mieli cisze i spokoj - awanturowac sie beda tylko ze soba a studenci nam troche centrum rozwesela. moze wtedy rynek po zachodzie slonca nie bedzie sie kojarzyl ze z...hlym szczurem.....
~~do ludek 5-02-2009 12:39
to won do Zgorzelca...
~kwakwa powie tak 6-02-2009 8:40
taki absurd,jak pracowałem we wrocku mieliśmy zabezpieczenie występu edyty górniak, oczywiście koncert przydłużył się o kilka bisów i po kilku telefonach od mieszkańców,zgodni z poleceniem,poszliśmy do organizatorów z ofertą kończycie albo wniosek do sądu,na szczęście rozeszło się po kościach...inna rzecz,mieszkańcy ratusza skarżyli się na pewien lokal działający w nocy,po kilkunastu interwencjach policja zrobiła sprawę do grodzkiego a po przegranej do rejonowego,tu było to samo,sąd twierdził,że leżeli miasto wydało zgodę na prowadzenie działalności w porze nocnej to nie jest to wykroczenie...
~ja 16-02-2009 4:21
Pani Chałupińska zawsze dużo mówi i tylko tyle

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group