Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7168
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Głośne juvenalia znów przed sądem

Środa, 4 lutego 2009, 20:26
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2009, 11:46
Autor: Mar
Jelenia Góra: Głośne juvenalia znów przed sądem
Fot. Mar
Po raz kolejny dzisiaj przed jeleniogórskim sądem grodzkim stanęli organizatorzy Juwenaliów 2008, oskarżeni o zakłócanie ciszy nocnej.

Zakłócanie miało polegać na tym, że ostatni koncert zespołu Fort BS przeciągnął się o 35 minut i zakończył o 22.35. Pozwolenie natomiast zezwalało na koncertowanie do 22.

- O tej godzinie miał skończyć koncert, ale z powodu awantury pod sceną, do jakiej doszło około 18 na pół godziny przerwaliśmy występy – tłumaczy współorganizator Juwenaliów, Karolina Nawojka-Chałupińska – Dlatego przed 22 zaczął się koncert grupy Fort BS i skończył 35 minut po czasie. Dziwię się ludziom, którzy co roku mają przed oknami wiele koncertów, a chcą karać organizatorów tylko za Juwenalia.

Przed sadem stanął dzisiaj jako świadek prezydent Jeleniej Góry, Marek Obrębalski. Zeznał, że nie pamięta, aby rozmawiał z Karoliną Chałupińską o źle wydanej decyzji o organizacji imprezy. Natomiast nie uważa, żeby studenci złamali prawo i powinni zostać uniewinnieni.

Przypomnijmy, że pozwolenie na odbycie imprezy zostało wydane z błędami, nie zmieniono w nim organizatora, pozostawiając nieaktualne dane. Policja, która występuje tutaj w roli oskarżyciela, będzie prawdopodobnie zabiegać o uznanie organizatorów za winnych i jednocześnie o odstąpienie od ich ukarania.

Czy tak się stanie dowiemy się 11 lutego. Tego dnia sąd ma odczytać wyrok w sprawie toczącej się od wielu miesięcy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group