Sobota, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 2902
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gimnazjum nr 2 nagrodzone certyfikatem zielonej flagi

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 5 października 2011, 8:04
Aktualizacja: 8:05
Autor: Angela
Fot. ...
W minionym tygodniu na uroczystej X Ogólnopolskiej Konferencji Szkoły dla Ekorozwoju Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze odebrało Certyfikat Zielonej Flagi przyznany mu za efektywny udział i osiągnięcia w Programie „Szkoła dla Środowiska”. W uroczystości wręczenia nagród uczestniczyli przedstawiciele 50 krajów.

Nagrodę za niezwykłe zaangażowanie szkoły na rzecz ochrony środowiska naturalnego i aktywności ekologicznej w regionie odebrała Róża Szpak, nauczycielka chemii. Kapituła przyznała 124 takie certyfikaty.

– Ta nagroda daje nam możliwość rozwoju Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej, którego tytuł Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze otrzymało w roku szkolnym 2009/2010 od Organizatora programu – Fundacji Partnerstwo dla Środowiska. Uzyskana nagroda to nie tylko prestiż dla szkoły, ale – przede wszystkim, żywa lekcja ekologii dla uczniów, ich rodzin i środowiska lokalnego.

– Prowadzone przez nauczycieli ciekawe zajęcia w terenie, pozwoliły naszym gimnazjalistom poznać lokalną faunę i florę i zaszczepić w nich troskę o przyszłość środowiska naturalnego, a zdobyte wiadomości i umiejętności wzbudziły w dzieciach przekonanie, że ich pro-ekologiczna postawa wobec środowiska ma na nie ogromny wpływ i staje się wartością ponadprzeciętną – poinformowało Gimnazjum nr 2.

Róży Szpak, nauczycielce chemii i Marii Malczuk, dyrektorce Gimnazjum nr 2, wręczono podziękowania za pełnienie roli liderów działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i pomoc szkole w budowaniu Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej w roku szk. 2010/2011.

Programowi patronują honorowo: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Środowiska, Prezydent Miasta Krakowa, Marszałek Województwa Małopolskiego, Małopolski Kurator Oświaty i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Adam K. 5-10-2011 10:54
Duma mnie przepełnia, kiedy czytam takie informacje. Najserdeczniejsze pozdrowienia dla kadry ukochanej "14-stki". Jedna z najlepszych szkół - przynajmniej pod względem specyficznej atmosfery - w której dane mi było się edukować.
~XYZ 5-10-2011 20:09
Brawo.....w końcu jakieś uznanie dla jednej z lepszych szkol jeleniogórskich.Pozdrawiam wspaniała kadrę i dyrekcje
~ix 6-10-2011 7:41
Certyfikat Zielonej Flagi zdobył też "Mechanik" - i to po raz drugi:))
~Gość 6-10-2011 20:05
Jestem pod wrażeniem! Cieszę się, że w "dwójce" coś się dzieje i że wreszcie się tym chwalą. Wszyscy tam nieźle harują i należy im się uznanie! Mama jednej z uczennic! Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów!!!!!
~-xyz 6-10-2011 23:13
Zgodzę się z przedmówczynią :) Ja z kolei jestem absolwentką i jestem dumna, że chodziłam właśnie do tej szkoły.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group