Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6469
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Gilgamesz” Teatru Chorea w Filharmonii Dolnośląskiej

Środa, 11 września 2013, 7:07
Aktualizacja: Czwartek, 12 września 2013, 7:04
Autor: Manu
Jelenia Góra: „Gilgamesz” Teatru Chorea w Filharmonii Dolnośląskiej
Fot. Organizator
W piątek (13 września) o godz. 19.00 w sali koncertowej Filharmonii Dolnośląskiej, w ramach tegorocznego Festiwalu Muzyki Teatralnej, pokazany zostanie „Gilgamesz” Tomasza Krzyżanowskiego, zrealizowany przez Teatr Chorea. To koncert na chór, trio jazzowe i kwartet smyczkowy.

„Gilgamesz” to prawykonanie utworu autorstwa Tomasza Krzyżanowskiego, powstałego z inspiracji tekstem Eposu o Gilgameszu oraz tajemniczą kulturą starożytnego Sumeru. Kompozytor, aranżer, producent i multiinstrumentalista Tomasz Krzyżanowski na stałe współpracuje z Teatrem Chorea z Łodzi, w którym od roku 2004 kieruje pracą muzyczną. Wraz z członkami Chorei regularnie prowadzi warsztaty muzyczno-teatralne na całym świecie dla aktorów, muzyków, tancerzy i performerów.

W koncercie zabrzmi 10 utworów, łączących tradycje i współczesne brzmienia Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Tekst eposu wykonany został w części w języku polskim, w części zaś w akadyjskim oryginale. Do czasów współczesnych przetrwało pięć sumeryjskich poematów o Gilgameszu z pierwszej połowy II tys. p.n.e., które najpewniej są kopiami utworów jeszcze starszych.

Wystąpią: 12-osobowy chór w składzie: Joanna Chmielecka, Sandra Gierzek, Dominika Jarosz, Majka Justyna, Joanna Kłos, Milena Kranik, Dominika Krzyżanowska, Justyna Sobieraj-Bednarek, Justyna Sobieraj-Bednarek, Elina Toneva, Dara Weinberg, Sean Palmer i Kuba Pałys, Paweł Odorowicz - altówka, Wojciech Traczyk - kontrabas, Hubert Zemler - instrumenty perkusyjne oraz kwartet smyczkowy Befane: Kamila Wójcicka-Maciaszczyk - pierwsze skrzypce, Małgorzata Kwaśniak - drugie skrzypce, Małgorzata Sielatycka-Sobczyk – altówka i Zofia Łęczycka - wiolonczela. Konsultacja literacka: Dara Weinberg.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group