• Sobota, 20 kwietnia 2019
  • Godz. 18:18
  • Imieniny: Agnieszki, Czesława, Mariana
  • Czytających: 4964
  • Zalogowanych: 9
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

„Gilgamesz” Teatru Chorea w Filharmonii Dolnośląskiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 11 września 2013, 7:07
Aktualizacja: Czwartek, 12 września 2013, 7:04
Autor: Manu
Fot. Organizator
W piątek (13 września) o godz. 19.00 w sali koncertowej Filharmonii Dolnośląskiej, w ramach tegorocznego Festiwalu Muzyki Teatralnej, pokazany zostanie „Gilgamesz” Tomasza Krzyżanowskiego, zrealizowany przez Teatr Chorea. To koncert na chór, trio jazzowe i kwartet smyczkowy.

„Gilgamesz” to prawykonanie utworu autorstwa Tomasza Krzyżanowskiego, powstałego z inspiracji tekstem Eposu o Gilgameszu oraz tajemniczą kulturą starożytnego Sumeru. Kompozytor, aranżer, producent i multiinstrumentalista Tomasz Krzyżanowski na stałe współpracuje z Teatrem Chorea z Łodzi, w którym od roku 2004 kieruje pracą muzyczną. Wraz z członkami Chorei regularnie prowadzi warsztaty muzyczno-teatralne na całym świecie dla aktorów, muzyków, tancerzy i performerów.

W koncercie zabrzmi 10 utworów, łączących tradycje i współczesne brzmienia Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Tekst eposu wykonany został w części w języku polskim, w części zaś w akadyjskim oryginale. Do czasów współczesnych przetrwało pięć sumeryjskich poematów o Gilgameszu z pierwszej połowy II tys. p.n.e., które najpewniej są kopiami utworów jeszcze starszych.

Wystąpią: 12-osobowy chór w składzie: Joanna Chmielecka, Sandra Gierzek, Dominika Jarosz, Majka Justyna, Joanna Kłos, Milena Kranik, Dominika Krzyżanowska, Justyna Sobieraj-Bednarek, Justyna Sobieraj-Bednarek, Elina Toneva, Dara Weinberg, Sean Palmer i Kuba Pałys, Paweł Odorowicz - altówka, Wojciech Traczyk - kontrabas, Hubert Zemler - instrumenty perkusyjne oraz kwartet smyczkowy Befane: Kamila Wójcicka-Maciaszczyk - pierwsze skrzypce, Małgorzata Kwaśniak - drugie skrzypce, Małgorzata Sielatycka-Sobczyk – altówka i Zofia Łęczycka - wiolonczela. Konsultacja literacka: Dara Weinberg.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ty 11-09-2013 14:30
Bo ja wiem, czy warto na to iść?
~ 11-09-2013 15:35
jedyny w Polsce Festiwal Muzyki Teatralnej bez zadecia zamieszania ktore towarzyszy innym tego typu dzialaniom zwiazanym z teatrem,brawo Kasia Zbyszek mimo ze jestescie traktowani w tym miescie po macoszemu dzieki za jak zawsze moc wrazen
~Obecny 11-09-2013 17:48
Brawo Kasia ! Brawo Zbyszek !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
170
Tak
69%
Nie
28%
Nie wiem
3%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
19.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Czego dotyczył Dolnośląski Kongres Samorządowy?  
Aktualności
Triduum Paschalne  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group