Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 8020
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Gigant motoryzacyjny w Nowogrodźcu – Wykrotach

Sobota, 12 września 2009, 8:50
Aktualizacja: 8:51
Autor: MoJa Multimedia
REGION: Gigant motoryzacyjny w Nowogrodźcu – Wykrotach
Fot. MoJa Multimedia
Wczoraj na terenie Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości uroczyście wbito łopatę pod budowę nowej fabryki TBAI Poland. To pierwsza inwestycja tej spółki w Unii Europejskiej. Na Dolny Śląsk przyjechał sam prezes zarządu Toyoty.

Teren jest już przygotowany. Lada moment stanie pierwsza konstrukcja. Na ponad 8 ha działce zostanie wybudowany kompleks produkcyjny, składający się między innymi z: tłoczni, lakierni, spawalni, krajalni i szwalni. Począwszy od czerwca 2011 roku nowa spółka zamierza produkować rocznie 280 tys. ram oraz pokryć siedzeń samochodowych. Będzie je dostarczać do montowni należących do grupy Toyota Boshoku w Europie.

- To jeden z ważniejszych projektów, realizowanych w strefie. Japończycy zainwestują u nas 120 mln zł. Powstaje wizytówka nie tylko naszej strefy, ale całego regionu – mówi prezes kamiennogórskiej strefy, Iwona Krawczyk.

Prezes zarządu TBAI Poland, Masaki Suzuki: Dziś mamy dopiero zalążek naszych zamierzeń. Połączymy najnowocześniejsze technologie. Dostarczymy naszym klientom z całego świata produkty o najwyższej jakości, w dodatku w przystępnej cenie.

Pracę otrzyma ponad 420 osób. Japończycy podkreślają, że wiążą przyszłość z Nowogrodźcem. Zadowolenia nie kryje burmistrz Robert Relich. Jak mówi, grupa potencjalnych pracowników oczekuje na podjęcie nowego wyzwania.

Powstająca firma jest już trzecim joint-venture. Wspólny biznes jest prowadzony w Chinach, w Guangzhou oraz Tianjin. Toyota Boshoku Corporation (główna siedziba: Kariya, Aichi) oraz Aisin Seiki Co. Ltd. (główna siedziba: Kariya, Aichi) wspólnie utworzyły firmę TBAI Poland sp. z o.o. Powstałe joint-venture jest wynikiem współpracy europejskich przedstawicielstw tych firm- Toyota Boshoku Europe N.V. (Zaventem, Belgia) oraz Aisin Europe S.A. (Braine-l’Alleud, Belgia).

Warto przypomnieć, że TBAI Poland jest kolejną strategiczną firmą po drukarni wydawnictwa Bauer (BDN), Takata Petri Parts Polska i Dr. Schneider Automotive Polska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1080
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group