Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 8734
Zalogowanych: 30
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gehenna pieszych na ulicy Różyckiego

Środa, 19 grudnia 2018, 6:22
Aktualizacja: Czwartek, 20 grudnia 2018, 10:03
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Gehenna pieszych na ulicy Różyckiego
Fot. Angelika Grzywacz- Dudek
– Codziennie w godzinach 8.30–8.50 przy ulicy Różyckiego 21 w Jeleniej Górze samochody jeżdżą chodnikami, nie zważają na osoby piesze – skarży się Natalia Nowak. – Auta parkują na chodnikach tak, że nie ma przejścia. Nonszalancja ze strony kierowców jest oburzająca – dodaje nasza Czytelniczka, która apeluje o codzienne patrole służb w tym miejscu. Jak się okazuje, problem jest znany Straży Miejskiej, która regularnie prowadzi tam kontrole i dyscyplinuje niepoprawnych zmotoryzowanych.

Chodzi o uliczkę, która wiedzie do szkoły i żłobka, od wjazdu na główną ulicę.

– Przejście tą uliczką rano i po południu, kiedy rodzice przywożą i odbierają dzieci ze szkoły i przedszkola, często graniczy z cudem – mówi nam spotkana na miejscu pani Ewa. – Ja z wózkiem z dzieckiem często muszę lawirować pomiędzy pojazdami, a kierowcy jeszcze potrafią pokazywać mi swoje oburzenie, mimo że sami jadą po chodniku – dodaje jeleniogórzanka.

Podobne doświadczenia z kierowcami ma tu pan Zygmunt, który miesza w pobliżu.

– Ja chodzę o lasce i czasami modlę się, by bezpiecznie dotrzeć do sklepu czy lekarza, bo kierowcy w ogóle nie uważają na pieszych, a ja już nie jestem w stanie uciekać przed kołami samochodów – opowiada starszy pan.

Dlatego mieszkańcy apelują do straży miejskiej o codzienne patrole w tym miejscu.

- Problem na tej ulicy jest nam znany, dlatego systematycznie podejmowane są tam przez nas interwencje – mówi Jacek Winiarski, p.o. komendanta Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. – Wiele ze zgłoszeń przekazywanych jest nam też pisemnie wraz ze zdjęciami, na podstawie których wszczynamy postępowania wobec kierowców łamiących prawo w tym miejscu. Oczywiście, najwięcej samochodów pojawia się tam rano i po południu, kiedy dzieci są przywożone i odbierane ze szkoły czy przedszkola i żłobka. Podobna sytuacja jest przy ul. Armii Krajowej. Nie jesteśmy za karaniem rodziców, bo rozumiemy, że każdy chce bezpiecznie dowieźć dziecko do placówki, ale kierowcy muszą pamiętać, że nie są sami na tych drogach. Nie może być tak, że piesi muszą uciekać przed kierowcami jadącymi chodnikami. Dlatego pouczamy, dyscyplinujemy mandatami, a także apelujemy o rozsądek do tych kierowców. Warto wyjechać z dzieckiem lub po dziecko 10 minut wcześniej i pozostawić auto na okolicznym parkingu. Za łamanie przepisów można bowiem zapłacić do 500 zł mandatu, a w przypadku kiedy sprawa trafia do sądu, ta kwota może być znacznie wyższa – dodaje szef jeleniogórskiej straży miejskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

9
11%
Cieszy
0
0%
Hahaha
7
9%
Nudzi
2
3%
Smuci
25
32%
Złości
36
46%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (59)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
505
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
14%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Na Śnieżce już ponad metr śniegu
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group