Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 3470
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Gazociągi przebiegną pod Jelenią Górą

Wtorek, 10 maja 2011, 8:00
Aktualizacja: 8:00
Autor: Anegla
JELENIA GÓRA: Gazociągi przebiegną pod Jelenią Górą
Fot. Angela
Od kilku tygodni w stolicy Karkonoszy prowadzone są wykopy, które biegną m.in. przez teren położony za marketem Carrefour oraz powyżej al. Jana Pawła II i ul. Konstytucji 3 Maja. Dotyczą one niemal 64 milionowej inwestycji – budowy gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Jeleniów – Dziwiszów realizowanej przez GAZ–SYSTEM S.A.

Jak czytamy w komunikacie prasowym inwestora, budowa gazociągu wysokiego ciśnienia na wspomnianym odcinku stanowi element wzmocnienia bezpieczeństwa dostaw gazu do Polski i stworzenia technicznych możliwości transportu gazu z innych kierunków niż wschodni.

Wraz z pozostałymi gazociągami powstającymi na Dolnym Śląsku gazociąg Jeleniów–Dziwiszów umożliwi odbiór zwiększonych ilości gazu z punktu w Lasowie na granicy polsko-niemieckiej.

Wykonaniem robót budowlano-montażowych dla gazociągu o średnicy 500 mm i długości 65 km zajmie się wyłonione w drodze przetargu konsorcjum firm, w skład którego wchodzą: JT Zakład Budowy Gazociągów Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ZRUG TORUŃ S.A. z siedzibą w Toruniu oraz NAFTA-GAZ-SERWIS S.A. z siedzibą w Sanoku.

Realizacja projektu inwestycyjnego GAZ-SYSTEM S.A. na odcinku Jeleniów-Dziwiszów, została dofinansowana kwotą 65,1 mln PLN z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 (POIiŚ).

Do 2014 roku GAZ-SYSTEM S.A. planuje wybudowanie ponad 1000 km nowych gazociągów przesyłowych. Najważniejsze z nich powstaną w północno-zachodniej i środkowej Polsce (Szczecin-Lwówek, Świnoujście - Szczecin, Szczecin – Gdańsk, Włocławek – Gdynia, Rembelszczyzna – Gustorzyn, Gustorzyn - Odolanów) oraz na Dolnym Śląsku.

Aktualnie budowany jest ostatni odcinek gazociągu Włocławek – Gdynia. Pozostałe gazociągi w północno-zachodniej i środkowej Polsce są na etapie opracowywania dokumentacji projektowej, obejmującej projekt budowlany i wykonawczy wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę, co zostanie ukończone w 2011 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group