Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7516
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Gaudeamus” na WGRiT Uniwersytetu Ekonomicznego

Wtorek, 28 września 2010, 15:36
Aktualizacja: 15:43
Autor: Angela/Paulina
JELENIA GÓRA: „Gaudeamus” na WGRiT Uniwersytetu Ekonomicznego
Fot. Angela
Około 500 świeżo upieczonych studentów rozpoczęło studia na jeleniogórskim Wydziale Gospodarki Regionalnej i Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławia. Immatrykulacja przedstawicieli pierwszego roku odbyła się podczas dzisiejszej inauguracji roku akademickiego. Były też promocje doktorskie, wręczenie nagród. Zabrzmiało łacińskie: Gaudeamus igitur!.

To było rozpoczęcie 42. roku akademickiego tej uczelni oraz trzecie w nowej nazwie jako Uniwersytet Ekonomiczny. Rektor, prof. zw. dr hab. Bogusław Fiedor w swoim przemówieniu podsumował dotychczasowe osiągnięcia uczelni, które zdaniem mówcy, udało się osiągnąć m.in. dzięki profesjonalnej kadrze dydaktycznej.

Padły też słowa na temat zrealizowanych i planowanych inwestycji. Wśród nich pojawił się m.in. montaż wind dla osób niepełnosprawnych w budynkach jeleniogórskiego oddziału uczelni. Wspomniano również o zakończonym remoncie budynku przy ul. Kochanowskiego, w którym po raz drugi otwarto akademicki rok. Rektor wielokrotnie podkreślał, że Uniwersytet Ekonomiczny jest przyjazny studentom, a swoją wypowiedź zakończył słowami Jana Pawła II:
– Misją uniwersytetu jest służenie prawdzie – mówił JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Świeżo upieczeni studenci, którzy przybyli na rozpoczęcie roku akademickiego wierzą, że wybrana przez nich uczelnia, da im solidną wiedzę i umiejętności, które będą mogli wykorzystać w życiu zawodowym.
– Słyszałem dużo dobrych słów na temat tej uczelni, bo wiele osób mi ją polecało. Zawsze chciałem tu studiować. Jest tu dość unikatowy w skali kraju kierunek zarządzanie gospodarką turystyczną i hotelarstwem. W przyszłości planuję prowadzić własny hotel i mam nadzieję, że zdobyta na tej uczelni wiedza mi w tym pomoże. Dzisiaj odebrałem z rąk rektora indeks, co było dla mnie sporym zaskoczeniem i wyróżnieniem – powiedział Jakub Marcinkowski.

Za namową znajomych studia na Uniwersytecie Ekonomicznym rozpoczęła też Karolina Polak, studentka pierwszego roku ekonomii.
– Uczelnia ma bogatą ofertę i myślę, że da mi przyszłościowy zawód. Oczywiście dzisiaj trochę się stresuję. Będzie to dla mnie nowe środowisko, inny sposób nauki niż w liceum oraz nowi wykładowcy. Do tego wszystkiego będę musiała się przyzwyczaić - wyznaje Karolina Polak.

Nauki w nowej uczelni nie boją się Patrycja i Paulina. Wręcz przeciwnie, studentki nie mogły się już doczekać rozpoczęcia zajęć. – Miałam już wystarczająco dużo wolnego czasu. Pięć lat temu studiowałam na Akademii Ekonomicznej, ale musiałam przerwać studia. Teraz już nie mogę się doczekać pierwszych wykładów – mówiła Paulina.

Uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego planują również pozostałe uczelnie jeleniogórskie. Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze oficjalnie rozpocznie rok akademicki 22 października br. Kolegium Karkonoskie w Jeleniej Górze planuje inauguracja roku na 11 października br. o godz. 12.00 w auli rektoratu. Uczelnia zaprasza na wystąpienie rektora prof. Henryka Gradkowskiego, immatrykulację studentów I roku, wręczenie medali, wykład inauguracyjny i Gaudeamus. Chętni mogą także przyjść na mszę świętą w intencji studentów i kadry akademickiej. Msza odbędzie się 10 października br. o godz. 18.00 w Kościele pod wezwaniem Św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group