Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 10212
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gastronomia i fryzjerzy wracają

Wtorek, 19 maja 2020, 10:25
Aktualizacja: Czwartek, 21 maja 2020, 13:11
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Gastronomia i fryzjerzy wracają
Fot. Przemek Kaczałko
Poniedziałek (18.05) był pierwszym dniem od dwóch miesięcy, kiedy niektórzy przedsiębiorcy mogli przyjąć w swoje progi klientów. Prawdziwe oblężenie przeżywają salony fryzjerskie, ale i restauracje powoli odżywają...

Z wieloma ograniczeniami i dodatkowymi wymogami sanitarnymi, ale branża gastronomiczna i salony kosmetyczne mogą próbować odnaleźć się w "nowej normalności".

W zakładzie fryzjerskim, który odwiedziliśmy - wprowadzono szereg zabezpieczeń antywirusowych. Są zapewnione środki dezynfekujące, klient ma obowiązek zasłonięcia ust i nosa, a także ubrania rękawiczek. W lokalu może przebywać tylko fryzjer i klient. Wykonujący usługę również jest wyposażony w rękawiczki, maseczkę (bądź przyłbicę) i stosuje jednorazowe peleryny. Przy wejściu każdy klient ma mierzoną temperaturę.

To ciężkie warunki pracy i utrudnienie. Nie podnoszę ceny, bo staram się, żeby klienci mieli swoje maseczki i swoje rękawiczki - podkreślił nasz rozmówca, który już na cały bieżący tydzień ma terminy zarezerwowane i liczy, że jak najszybciej uda się wrócić do normalności.

Prowadzący działalność fryzjerską skorzystał częściowo z tzw. "tarczy antykryzysowej".

Zwolnienie z ZUS-u na 3 miesiące, pomoc "postojowa" 2 tys. zł, no i czekam na decyzję o pożyczce z Urzędu Pracy. Wniosek złożyłem 3 tygodnie temu, ale na razie jest cisza... - zaznaczył przedsiębiorca. - Trzeba było zacisnąć pasa i czekać na uruchomienie branży - dodał.

Również bary, restauracje i inne punkty gastronomiczne mogły poszerzyć od wczoraj swoją działalność. W centrum miasta i wielu innych punktach można już korzystać z ogródków. Do tej pory w niektórych punktach można było jedynie zamówić jedzenie na wynos lub na dowóz. Inne bary i restauracje całkowicie zawiesiły działalność. Zgodnie z wymogami sanitarnymi, stoliki są rozstawione w większych odległościach, niż przed rządowymi ograniczeniami. Można też się spotkać z koniecznością wypełnienia oświadczenia, że osoby zasiadające przy jednym stoliku zamieszkują razem. Część lokali nie udostępniła jeszcze części wewnętrznej.

Przedsiębiorcy branży gastronomicznej również ucierpieli przez decyzję rządu, która uniemożliwiła im normalną działalność, ale starają się przetrwać i liczą na powrót klientów.

Twoja reakcja na artykuł?

12
63%
Cieszy
0
0%
Hahaha
5
26%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group