Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 3473
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gandziobus zawitał do Jeleniej Góry

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 12 maja 2014, 8:19
Aktualizacja: 8:44
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tor
Z lekkim opóźnieniem, ale dotarli. Aktywiści Wolnych Konopi zawitali do stolicy Karkonoszy, gdzie zostali "przywitani" przez grupkę przeciwników Janusza Palikota. Lidera Twojego Ruchu nie było, gdyż chcąc uniknąć konfrontacji z narodowcami udał się do Karpacza.

- Wiceprezes Kuba Gajewski, przedstawiciel lokalnych struktur, jeleniogórzanin odparł atak. Byli to ludzie z Kongresu Nowej Prawicy, częściowo narodowcy - pasjonaci Żołnierzy Wyklętych. Okazało się, że dużo opiera się na strachu, niewiedzy, niedopowiedzeniach i mitach, które narosły wokół Janusza Palikota. Udało się rozwiać te mity, finalnie doszliśmy do tego, że prohibicja to fikcja, wzbogacają się na tym tylko struktury przestępcze. Osiągnęliśmy kompromis, mamy kolejnych naszych zwolenników wśród niekoniecznie zwolenników Janusza Palikota, czyli jak zwykle trawa łączy ludzi - stwierdził szef stowarzyszenia Wolne Konopie Andrzej Dołecki.

Gandziobusem do Jeleniej Góry (oprócz Dołeckiego i Gajewskiego) przybyli m.in. Maciej Kowalski i Agata Nowacka. Wspólnie chcą w ten sposób szerzyć wiedzę m.in. o medycznych zastosowaniach marihuany. Aktywiści podkreślają, że obłudą jest penalizacja użytkowników marihuany, podczas gdy alkohol zbierający ogromne negatywne żniwa w społeczeństwie jest legalny. Kolejnym argumentem ma być szacowany przez nich wpływ 8 miliardów euro rocznie do budżetu państwa z tytułu podatków oraz kontrola nad jakością i dostępnością "trawki".

- Przetwory konopi były stosowane jako jedne z pierwszych lekarstw na świecie, wymieniane są w księgach hinduskich, chińskich podręcznikach medycyny i trwa to do dzisiaj. W zasadzie jest niewiele krajów (razem z Polską), które leczenia konopiami indyjskimi zabraniają. Tymczasem stosowane są one w zdecydowanej większości krajów Unii Europejskiej i w wielu krajach na świecie. Są jednostki chorobowe, które są zwalczane praktycznie tylko przez przetwory konopi, jak np. nowotwór mózgu (glejak). Konwencjonalna medycyna współczesna nie leczy glejaka, udawało się jedynie przedłużyć agonię. Po podawaniu preparatów z konopi rzeczywiście ten glejak ustępuje u wielu pacjentów. Napady padaczkowe, jaskra, stwardnienie rozsiane, nowotwory skóry, bóle spastyczne - mógłbym wymieniać tego sporo - wylicza choroby Dołecki, wobec których można stosować przetwory z konopi.

- W Polsce teoretycznie można korzystać z takich przetworów, a w zasadzie z ich syntetycznych odpowiedników, jakim jest np. Sativex, ale problem jest taki, że działanie medyczne cannabinoidów to jest działanie około 200 cannabinoidów. My skupiamy się tylko na jednym (THC), a podawanie całej puli cannabinoidów to jest dopiero właściwa terapia, którą stosuje się m.in. w Europie, Stanach Zjednoczonych, Izraelu, Ameryce Płd., Australii, Chinach, Rosji. Nawet na Białorusi jest lepsza sytuacja jeśli chodzi o leczenie - kontynuuje Andrzej Dołecki.

Jeżeli z okręgu warszawskiego Wanda Nowicka uzyska mandat do Europarlamentu to lider Wolnych Konopi Andrzej Dołecki z automatu stanie się posłem na Sejm RP. Co to oznacza dla aktywistów?
- Jak to mówił major Fydrych: nie będzie lepiej, ale będzie śmieszniej. Jak będę miał immunitet to będę mógł stanowić parawan dla Wolnych Konopi, dla pacjentów, będę mógł się włączać w postępowania karne w sądach. Wachlarz działań jest duży. Nie nastawiam się na to szczególnie, jak się uda to fajnie - będzie więcej możliwości. Jak nie, to robimy dalej swoje tak, jak do tej pory - mówił Dołecki.

- Od 10 lat mieszkam i pracuję w Brukseli. Przez 5 lat pracowałam w Parlamencie Europejskim w Komisji Badań Naukowych, Energii i Przemysłu. Na pewno chciałabym pracować w tej komisji. Od 10 lat pracuję w nowych technologiach, zajmuję się kwestiami internetu, pomogłam obalić ACTA. Chciałabym wspierać wszelkie inwestycje, które się dzieją w rejonie, bo posłowie w PE niewiele mają do powiedzenia o rozdziale środków z funduszy europejskich, ewentualnie mogą być mecenasami i wspierać inicjatywy. To jak te środki są rozdzielane, zależy od województw i urzędów marszałkowskich - powiedziała Agata Nowacka, jedna z dwóch kandydatek dolnośląsko-opolskiej listy E+TR, którą popierają Wolne Konopie (druga to Anna Kubica).

W planie objazdu Gandziobusa, który wystartował z Gdańska jest 40 miast. W poniedziałek (12.V) aktywiści zawitają do stolicy Czech, gdzie marihuana jest legalna. W następnych dniach odwiedzą kolejne polskie miasta, by zakończyć podróż w przeddzień Marszu Wyzwolenia Konopi, który odbędzie się 24. maja w Warszawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~Leoś Kotwica 12-05-2014 10:04
Srutu tutu...Ludziom to się normalnie w d.... przewraca z tej wolności. Jak towarzystwo nie ma zajęcia to wymyśla takie pierdoły. A wziąć się za robotę bo roboty w bród a robić nie ma komu...Wtedy nikt nie będzie wymyślał jakichś Gandziobusów. Co to w ogóle ma być ?
~Legalizacja 12-05-2014 10:21
Sadzić,Palić,ZALEGALIZOWAĆ, POLSKIE MAFIE POCHOWAĆ! Legalizacja Marihuany doprowadzi polskie mafie do samodestrukcji! Opodatkować i wprowadzić do aptek leki na bazie Mary Jane. Aha, jeszcze jedno, precz z alkoholem !
~Kibol2 12-05-2014 10:46
Tłumy Wyborców:):)
~omg 12-05-2014 10:58
tylko ... głosuje na palikota ! a głupcy się cieszą bo myślą, że zbawca im trawe zalegalizuje sam!
~Bob Marley 12-05-2014 10:59
a można było zapalić w tym Gandzobusie ???
~Agro 12-05-2014 11:24
Haha sam lider uciekł bojąc się konfrontacji i wystawił swoich pionków. Żeunujące.
~siou 12-05-2014 12:33
Wolne Konopie to apolityczna ekipa. Współpracują również z KNP i częścią zwolenników Ruchu Narodowego ! Niestety musicie zrozumieć, że my mimo różnych poglądów próbujemy załatwić ten jeden. Jestesmy w trudnej sytuacji bo musimy zadowolic kazdego kto pali a pali i lewy i prawy i srodkowy ;). I łysy i z kitą. Ciężko poruszać się po takiej wielkiej przestrzeni różnorodności ;)
~duzy 12-05-2014 12:57
czemu te biedne cpunki wszyscy takie chudzinki
~kibic 12-05-2014 13:30
Jelenia Góra wolna od dewiacji
~ja 12-05-2014 14:09
jacy narodowcy narodowcy nie dopuścili by do głosu tych popapranców pocieszające w tym wszystkim jest to że pali kot przestraszył się garstki młodzieży brawo
~;) 12-05-2014 14:25
Palikot taki pro-gandziowy, a w pierwszy głosował za zakazem palnym w 2002 ;))))
~ 12-05-2014 15:05
czy ktoś może potwierdzić informację, że Conchita Wurst ma zostać Ministrą Zdrowia w rządzie Palikota
~Ajde Bratko 12-05-2014 17:42
Gandzia tak! Ale Paikot nie!!NIe ma normalnych POlitykow w tym kraju??
~zz 12-05-2014 18:36
palikot to cwaniak a ci co go popierają to wszyscy bez wyjątku ....
~ 12-05-2014 19:26
Walikot przywiozl nowy model fallusa z wibroudarem, niegdys prezentowany przez niego w sejmie byl lichy, jest nowy i bedzie prezentacja. Taki wlasnie model posiada zwyciezczyni festiwalu w Brukseli i jest cudowny. Beda tez reklamy jak jezdzic po skretach z marychy, warto posluchac tego belkotu.
~ech 12-05-2014 22:33
Co za poziom tych aktywistów, skoro jeżdżą autobusem z błędem ortograficznym- konopie w dopełniaczu pisze się przez podwójne "i". Pan Palikot powinien wstydzić się pozować na tle takiego kulawego napisu.
~do "ech" 12-05-2014 23:10
Nie ma to jak zgrywać mądrale pogrążając się :D Poczytaj prof. Miodka: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/703985,jan-miodek-konopie-konopi,id,t.html
~Góral 12-05-2014 23:16
Dzisiaj w Szklarskiej gandziobus wymusił na mnie pierwszeństwo, potem stał na podwójnej ciągłej na wylocie na jelenią (na niewidocznym zakręcie). Wciskajcie sobie co tam chcecie ale nie palcie jak jeździcie popychadła polityków...w JG chyba są poważniejsze problemy niż legalizacja i inne pierdoły wciskane przez wszystkie partie. Bycie radnym czy posłem powinno być wyróżnieniem a wynagrodzenie powinno wynosić średnią krajową + odpowiedzialność całym własnym majątkiem żeby te jełopy chciały coś konstruktywnego spłodzić...
~Tupolef 13-05-2014 8:54
Dokładnie, co ma gandzia do polityki! Ten, kto pali ma gdzieś czy zgadza się na to jakiś zafajdany polityk. Tam, gdzie polityka tam wojny, niesprawiedliwość i największe przekręty, a już nasi politycy są najbardziej tandetni! TO PRZEZ WAS POLITYCY, LUDZIE ŻYJĄ W CHORYM KRAJU a sama legalizacja to tylko pikuś w tych wszystkich anomaliach.Z resztą, jak można dyskutować o marihuanie z kimś, kto nie ma o tym pojęcia, cyt " ...czy marihuanę robi się z konopi?' Szczyt, bez komentarza! :P
~Megi 13-05-2014 17:54
Dlaczego Palikot nie pali tego g... tylko promuje? Lepiej jest napic się dobrego np. piwa.
~do Megi 13-05-2014 18:53
Czasem ganja też jest fajna, wszystko jest dla ludzi. Aczkolwiek piwo jest coraz gorsze. Nie to , co kiedyś, kij wie, co dolewają. Zdrowia i peace.
~sesusi 13-05-2014 23:26
Wiceprezes Kupa Gajewski marnie bardzo wygląda, zgarbiony, wychudzony, skóra ziemista, podkrążone brązem zapadnięte oczy i jeszcze do tego z torebką na ramieniu jak dziewczynka. Ten ich gadziobus to pewnego rodzaju karawan. Coś mu nie służy to ziele.
~N10 14-05-2014 16:54
za zachodzie pala trawe a pozniej wybieraja taka kielbase z broda
~ 14-05-2014 22:44
A palikot gada jak by byl najarany trawy .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group