Niedziela, 28 czerwca
27°C Jelenia Góra
reklamy

Galerie „pod lupą” służb

Audio

Czytaj na głos

Autor: 112 1 min czytania

W sobotę (13.12) policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z pracownikami jeleniogórskiego sanepidu sprawdzali w galeriach handlowych stosowanie się przez pracowników i klientów do obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemią Covid-19.

Zwracano szczególną uwagę, czy poszczególne punkty posiadają prawidłowe oznakowanie, środki dezynfekcyjne oraz czy sprzedawcy i klienci stosują się do nakazu noszenia maseczek lub przyłbic. Osoby, które nie stosowały się do obowiązku zakrywania ust i nosa zostały pouczone.

Jednocześnie promowano wykorzystywanie do pakowania rękawic foliowych, torebek lub stosownych nakryć na produkty, celem ograniczania możliwości przebierania i dotykania produktów, które są przeznaczone do spożycia bez mycia i obróbki termicznej (np. pieczywo, bułki, wyroby cukiernicze).

Przypominano, że obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych obowiązuje, gdy nie można zachować 1.5 metrowej odległości od innych. Za brak maseczek lub przyłbic policjanci mogą ukarać mandatem karnym do 500 zł, a Państwowy Inspektorat Sanitarny nałożyć grzywnę w drodze decyzji do 30 000 zł.

W najbliższych dniach planowane są kolejne kontrole, gdyż troska o życie i zdrowie jest naszą wspólną sprawą, a wprowadzone przepisy służą ochronie życia i zdrowia nas wszystkich – informuje podinspektor Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka