Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 4936
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Galerie „pod lupą” służb

Poniedziałek, 14 grudnia 2020, 13:00
Autor: 112
Jelenia Góra: Galerie „pod lupą” służb
Fot. Archiwum Policji
W sobotę (13.12) policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z pracownikami jeleniogórskiego sanepidu sprawdzali w galeriach handlowych stosowanie się przez pracowników i klientów do obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemią Covid-19.

Zwracano szczególną uwagę, czy poszczególne punkty posiadają prawidłowe oznakowanie, środki dezynfekcyjne oraz czy sprzedawcy i klienci stosują się do nakazu noszenia maseczek lub przyłbic. Osoby, które nie stosowały się do obowiązku zakrywania ust i nosa zostały pouczone.

Jednocześnie promowano wykorzystywanie do pakowania rękawic foliowych, torebek lub stosownych nakryć na produkty, celem ograniczania możliwości przebierania i dotykania produktów, które są przeznaczone do spożycia bez mycia i obróbki termicznej (np. pieczywo, bułki, wyroby cukiernicze).

Przypominano, że obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych obowiązuje, gdy nie można zachować 1.5 metrowej odległości od innych. Za brak maseczek lub przyłbic policjanci mogą ukarać mandatem karnym do 500 zł, a Państwowy Inspektorat Sanitarny nałożyć grzywnę w drodze decyzji do 30 000 zł.

W najbliższych dniach planowane są kolejne kontrole, gdyż troska o życie i zdrowie jest naszą wspólną sprawą, a wprowadzone przepisy służą ochronie życia i zdrowia nas wszystkich – informuje podinspektor Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

10
29%
Cieszy
9
26%
Hahaha
3
9%
Nudzi
1
3%
Smuci
8
24%
Złości
3
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group