Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 6878
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gala „Opera in Love” z okazji Dnia Matki w JCK

Poniedziałek, 5 maja 2014, 7:53
Aktualizacja: 7:56
Autor: Manu
Jelenia Góra: Gala „Opera in Love” z okazji Dnia Matki w JCK
Fot. Organizator
Z okazji zbliżającego się Dnia Matki – 22 maja (w czwartek) o godz. 19.00 w Sali Widowiskowej JCK (przy ul. Bankowej 28/30) wystąpi międzynarodowa grupa operowa Sonotrio Ensemble. Podczas gali operowo–operetkowej zatytułowanej „Opera in Love” zabrzmią najpiękniejsze arie, duety i ansamble operowe i operetkowe w wykonaniu śpiewaków scen operowych Austrii, Czech i Polski.

Podczas wieczoru operowego w towarzystwie wspaniałych głosów zaprezentowane zostaną barwne sceny zespołowe, brawurowe i efektowne popisy wokalne, liryczne romanse oraz ponadczasowe przeboje operetkowe.

W koncercie usłyszeć będzie można dzieła najsłynniejszych kompozytorów: Léo Delibesa, George'a Gershwina, Charlesa Gounoda, Emmericha Kálmána, Stanisława Moniuszki, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Jacquesa Offenbacha, Giacomo Pucciniego, Johanna Straussa oraz Giuseppe Verdiego.

Wśród znakomitych kompozycji pojawią się m.in. z opery Georges'a Bizeta „Carmen”, przejmująca aria „Gdyby rannym słonkiem” z II aktu „Halki” Moniuszki, nastrojowy „Duet kwiatów” z 3. aktowej opery „Lakmé” Delibesa, „Mamma” i „O sole mio” z repertuaru neapolitańskiego oraz żartobliwa arcytrudna aria koloraturowej lalki Olympii z „Opowieści Hoffmanna”.

Zaśpiewają: Agnieszka Drożdżewska (sopran) z Wrocławia, Barbara Spitzer (sopran) z Wiednia, Izabela Strzelecka (mezzosopran) z Wrocławia, Anna Wilczyńska (sopran) z Wrocławia, Ivo Michl (baryton) z czeskiej Pragi oraz Tomasz Tracz (tenor) z Białystoku. Przy fortepianie zasiądzie Witold Janusz z Wrocławia. Całość zostanie oprawiona słowem wiodącym przez Martynę Witowską.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia na www.jck.pl (zakładka bilety) lub w sekretariacie przy ul. Bankowej 28/30 od wtorku do piątku w godz. od 13.00 do 18.00 oraz na dwie godziny przed koncertem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group