Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6931
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Gala Izerska z Izerskimi Klimatami i Bogactwem

Piątek, 2 sierpnia 2013, 10:15
Aktualizacja: 10:17
Autor: Organizator
Region: Gala Izerska z Izerskimi Klimatami i Bogactwem
Fot. Archiwum Organizatora
Gala Izerska to cykliczne przedsięwzięcie, któremu towarzyszą Izerskie Klimaty, Izerskie Bogactwa. Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie LGD Partnerstwo Izerskie. Współorganizatorami Gali o była Gmina Mirsk oraz DODR we Wrocławiu. Pracownicy Ośrodka przygotowali Miasteczko Rękodzieła i Smaków Izerskich.

Podczas imprezy podawano bigos izerski z igłą świerkową ‒ produkt lokalny, przygotowany przez Stowarzyszenie Mały i Duży dla Giebułtowa. Gościom przygrywał zespół folklorystyczny Chabry z Kwieciszowic w gminie Mirsk.

Impreza wpisała się już na stałe w kalendarz kulturalny gminy i Pogórza Izerskiego. To święto, które konsoliduje całą lokalną społeczność. Podczas Gali Izerskiej swoją twórczość prezentowały zespoły folklorystyczne oraz twórcy i rękodzielnicy. Równolegle odbywały się konkursy Pamiątki Rękodzielniczej i Smaków Izerskich.

Swoje produkty zaprezentowało 37 wystawców z Pogórza Izerskiego. Ich prace były wystawione w Miasteczku Rękodzieła ‒ od ozdób okolicznościowych wykonanych i zdobionych różnorodną techniką (bibuła gładka i karbowana, sznurek jutowy, słoma, makaron, kolorowe wycinanki, kordonki, po wyroby z nici koronkowych i drewna). Uczestnicy imprezy mogli obserwować rzeźbiarza Tomasza Marca z Radostawia Średniego przy pracy. Powstająca na oczach zwiedzających rzeźba była niebywałą atrakcją i dla mieszkańców Mirska, i dla turystów.

Laureaci Konkursu Pamiątka Rękodzielnicza:

I miejsce ‒ Mateusz Walczak za Izerską Półeczkę Smaków,
II miejsce ‒ Jolanta Mankiewicz za Kostur Liczyrzepy,
III miejsce ‒ Oliwia Drabowicz za Lawendową Myszkę,
Wyróżnienie ‒ Jolanta Jankowska za Miniaturową Nalewkę Skrzata.

Laureaci Konkursu Smaki Izerskie:
I miejsce ‒ Teresa Cierlik za gołąbki ziemniaczane,
II miejsce ‒ Małgorzata Makuchowska za gulasz z polędwicy jagnięcej,
III miejsce ‒ Monika Kropelnicka za pierożki zapiekane,
Wyróżnienie ‒ zespół Chabry za wyroby masarskie.

Laureaci zostali obdarowani nagrodami ufundowanymi przez DODR we Wrocławiu . Wręczali: je prezes LGD Partnerstwo Izerskie Bożena Mulik, burmistrz Miasta i Gminy w Mirsku Andrzej Jasiński oraz dyrektor DODR we Wrocławiu Ryszard Czerwiński. Pozostali uczestnicy otrzymali podziękowania, pamiątkowe dyplomy i foldery.

Zadanie dofinansowane ze środków w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań Osi 3 ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group