• Sobota, 20 kwietnia 2019
  • Godz. 10:18
  • Imieniny: Agnieszki, Czesława, Mariana
  • Czytających: 3982
  • Zalogowanych: 6
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Fotozagadka: rozwiązanie ze słupami w tle

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 6 października 2009, 19:34
Aktualizacja: 22:24
Autor: TEJO
W miejscu, gdzie było tramwajowe torowisko, dziś jest parking. Niemal nie sposób zrobić zdjęcia Bankowej bez samochodów: stoją tu o każdej porze dnia i nocy.
Fot. TEJO/archiwum
Iwona Joks została po losowaniu laureatką naszego wtorkowego konkursu. Otrzyma upominek od wydawnictwa AD REM, lidera na lokalnym rynku edytorskim.

Schiladeuer und Burg Graben, Promenade, Adolf-Hitlerstrasse, aleja Wolności, aleja 15 Grudnia, ulica Bankowa – oto wszystkie nazwy traktu, którego dotyczyło zagadkowe zdjęcie. Wystarczyło podać dwie, z czym Państwo nie mieli najmniejszego kłopotu. Gratulujemy!

Gwoli wyjaśnienia podkreślamy, że wprowadzenie możliwości wysyłania odpowiedzi SMS-em nie oznacza rezygnacji z e-maili, dzięki którym Państwo kontaktują się z nami na co dzień. SMS jest tylko dodatkową możliwością, która – oprócz podania prawidłowej odpowiedzi, nie pozwala, na przykład, na wysłane swoich uwag lub zdjęć. Jak wielce bywają one cenne, przekonuje przykład dzisiejszy.

– Ogromnie gratuluję pomysłu na zagadki o naszym mieście zmuszające do sięgnięcia do lektury, pochylenia się nad przeszłością by w ten sposób przenieść się w inną, mniej zagonioną rzeczywistość – pisze do nas pani Teresa Witusiak.

Czytelniczka wykracza jednak nieco poza ramy konkursu i zauważa na zdjęciu ważny szczegół: słup ogłoszeniowy. Pani Teresa postarała się wytropić wygląd dawnych słupów w mieście, a posłużyły jej stare pocztówki. – Dodawały kolorytu dawnej "Jelonce". Najstarsze są z metalowymi ażurowymi dekoracjami i chorągiewkami na szczycie – zauważa Czytelniczka. Dziękujemy za wysiłek, którego efekt publikujemy zauważając jednocześnie, że dzisiejsze słupy w niczym się do tych dawnych nie umywają.

Laureatkę konkursu, panią Iwonę Joks, zapraszamy do naszej redakcji po odbiór nagrody od wydawnictwa AD REM od poniedziałku do piątku w godz. 12 – 16. Kolejna Fotozagdka – za tydzień. Zapraszamy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
115
Tak
69%
Nie
29%
Nie wiem
3%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
19.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Czego dotyczył Dolnośląski Kongres Samorządowy?  
Aktualności
Triduum Paschalne  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group