Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8859
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: FOTORUSZNIE 2011. Fascynacja stylem retro i niedopowiedzeniem

Wtorek, 11 października 2011, 12:09
Aktualizacja: 12:10
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: FOTORUSZNIE 2011. Fascynacja stylem retro i niedopowiedzeniem
Fot. Agrafka
„Nie–przeszukane” to tytuł wystawy fotograficznej Wiktorii Majchrzak, która wczoraj w ramach fotoruszenia 2011 zaprezentowała swoje oryginalne prace w Pasażu Grodzkim.

Wiktoria Majchrzak jest uczennicą Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze w klasie o specjalności fotografia. Zdjęcia wykonuje tradycyjnymi aparatami na film zwojowy, czasami na film małoobrazkowy. Stroni od fotografii cyfrowej z powodu jej precyzyjności. Autorka woli miękki, czasem załamany obraz ze starych aparatów, który jest bliższy człowiekowi.

- Zaprezentowałam część mojej skromnej twórczości. Niektóre ze zdjęć były zrobione w Pławnej, a część z nich pochodzi z regionu jeleniogórskiego. Dzięki tym fotografiom mogę przybliżyć moim odbiorcom sposób postrzegania przeze mnie rzeczywistości. Nie szukam na siłę tematów do uwiecznienia na fotografii. Czarnobiałe zdjęcia, a szczególnie analogowe, są moim zdaniem magiczne, są bliższe naturze człowieka – powiedziała Wiktoria Majchrzak, autorka prac.

Tytuł wystawy „Nie-przeszukane” nawiązuje do spontaniczności doboru tematyki każdorazowej fotografii, nie szukanie na siłę dobrych ujęć, czy obiektów zainteresowania, a jedynie uwiecznianie tego co wydało się autorce interesujące.

„FOTORUSZENIE 2011” to projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a także budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa. Organizatorem jest Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnica Karkonoska, a partnerem - Wojewódzka Biblioteka Naukowa w Libercu. Patronem medialnym jest m.in. portal Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group