Piątek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 6259
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Fotoradary na straży prędkości

Wtorek, 1 lipca 2008, 13:09
Aktualizacja: Środa, 2 lipca 2008, 7:54
Autor: KTL
JELENIA GÓRA: Fotoradary na straży prędkości
Fot. KTL
Wkrótce w mieście pojawi się kolejny argument, który ma przekonać kierowców do zdjęcia nogi z gazu – oprócz radarów ręcznych i przenośnego fotoradaru zamontowanych zostanie pięć mierników prędkości w stałych miejscach.

– Maszty zostaną ustawione do końca tygodnia – powiedział nam podinsp. Maciej Dyjach, naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. – Kierowcy ze skłonnościami do przekraczania dozwolonej prędkości będą musieli mieć się na baczności na ul. Wrocławskiej, na drodze krajowej nr 3 w okolicach salonu Renault, na ul. Spółdzielczej, przy młynie na ulicy Wolności oraz na Wincentego Pola. W przyszłym tygodniu radary zostaną opatrzone stosownymi oznaczeniami.

Montaż stałych fotoradarów nie oznacza jednak, że pedał po prawej stronie będzie można wcisnąć „do deski” w innych miejscach. Wciąż będzie można spotkać policjantów z radarami ręcznymi oraz z fotoradarem na statywie.

– Tylko dzisiaj w ciągu dwóch godzin zanotowaliśmy trzydzieści osiem przekroczeń prędkości na ulicy Wolności – mówi podinsp. Maciej Dyjach.
Miejmy nadzieję, że akcja przyniesie pożądane efekty i spadnie liczba wypadków spowodowanych przez brawurę kierowców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group