Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2309
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Fotopułapki batem na „dzikie” śmieci

Sobota, 3 września 2016, 7:35
Aktualizacja: Niedziela, 4 września 2016, 8:01
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Fotopułapki  batem na „dzikie” śmieci
Fot. Archiwum
Od ponad roku jeleniogórscy strażnicy miejscy mają nową „broń” pomocną w zwalczaniu pomysłowych mieszkańców, którzy próbują pozbywać się różnych odpadów, a nawet dużej ilości gruzu. Mowa o „fotopułapkach” , które rozmieszczane są w wielu punktach miasta.

Straż Miejska w Jeleniej Górze posiada sześć takich urządzeń. Jest to sprzęt wysokiej klasy, który przekazuje informacje na bieżąco, co pozwala szybko podjąć interwencję. Wyniki stosowania fotopułapek już są. Strażnicy miejscy przyłapali kilka osób na gorącym uczynku. Jedna sprawa trafiła do prokuratury, gdyż było to zanieczyszczanie terenu na bardzo dużą skalę.

- Pan był bardzo zdziwiony, że o godzinie pierwszej w nocy pojawili się strażnicy, którzy nakryli go na zaśmiecaniu terenu – mówi Artur Wilimek rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

- Wyrzucanie „na dziko” śmieci może być bardzo kosztowne. Za zaśmiecanie i pozbywanie się odpadów niezgodnie z ustawą, mandat karny wynosi do 600 zł. W przypadku, gdy proceder stosowany jest na dużą skalę, Straż Miejska kieruje sprawę do prokuratury – dodaje rzecznik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group