Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 3013
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Fotografia zeszła do podziemia

Środa, 1 października 2008, 19:44
Aktualizacja: Niedziela, 27 września 2009, 11:20
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Fotografia zeszła do podziemia
Fot. TEJO
Odsłona pierwsza Fotoruszenia za nami. Dziś w klubie Kaligrafia, w podziemiach ratusza, otwarto pierwszą wystawę z cyklu, którego celem jest promocja młodych twórców. Nie zawsze mają okazję zaistnieć w wielkich galeriach. Teraz nadeszło ich „pięć minut”.

W mrocznym i klimatycznym wnętrzu Kaligrafii zawisło kilka prac Krzysztofa Kowalskiego, który właśnie rozpoczął studia na Akademii Fotografii w Krakowie. Czarno-białe fotografie komponują się z aurą panującą w popularnym lokalu. Są to mocne obrazy „opowiadające” mini-historie, portrety ludzi o nietypowych obliczach lub w zaskakujących zestawieniach: choćby czarnoskóry marynarz w białym jak śnieg mundurze.

Agnieszka Romanowska, która jest pomysłodawczynią Fotoruszenia, podziękowała gospodarzom, czyli właścicielom Kaligrafii (i innych lokali, które będą gościły ekspozycje) za przychylność. – Fotoruszenie to impreza, której celem jest promocja młodych twórców. Nie zawsze mają okazję pokazać swoje zdjęcia w wielkich galeriach. Teraz mogą to zrobić – mówiła.

– To nie jest zwykła galeria, ale miejsce, gdzie pije się alkohol i kawę, więc fotografia na pewno przyjmie się w tym klimacie bardzo dobrze – dodał Paweł Mierzwiński, menedżer klubu Kaligrafia. Bohater wydarzenia, Krzysztof Kowalski, człowiek niezwykle skromny, wyraził podziękowanie za zorganizowanie wystawy, bo kiedy ją urządzano, był w Krakowie, gdzie przygotowywał się do rozpoczęcia roku akademickiego.

Autor zdjęć zadebiutował w szkolnych konkursach, a fotografią zaraził się na tyle, że stała się pasją jego życia. Jest laureatem, między innymi, ubiegłorocznej edycji konkursu „Jelenia Góra i jeleniogórzanie. Jest stypendystą Rotary Klub Karkonosze.

Zdjęcia K. Kowalskiego w Kaligrafii oglądał tłumek zainteresowanych. Zauważyliśmy, między innymi, Honoratę Magdeczko-Capote, aktorkę Teatru Maska i wielu młodych fotografujących. Niestety, zabrakło przedstawicieli „starszego” pokolenia fotografików. Szkoda.

Kolejną wystawą w ramach Fotoruszenia będzie ekspozycja Piotra Lewandowskiego w braserii Unia (6 października, o godz. 18). W nadchodzący piątek o godz. 17 w Galerii Czekoladowej o fotografii prasowej opowie Marcin Oliva Soto, fotoreporter Polski Gazety Wrocławskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group