Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5854
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Fotografia młodych rządzi

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 5 listopada 2008, 21:51
Aktualizacja: Czwartek, 6 listopada 2008, 10:00
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Tłumy zgromadził dzisiejszy wernisaż pokonkursowej wystawy „Mój świat”, na który wielbicieli fotografowania i uczestników zmagań zaprosił organizator: Miejski Dom Kultury „Muflon”. Jury oceniło przeszło 300 fotografii. Niektóre godne oka rasowego fotoreportera lub wizji wrażliwego artysty, choć ich autorzy to ludzie bardzo młodzi.

– To już ósma edycja tego konkursu, który powoli przekracza granice Jeleniej Góry i staje się ogólnopolski. Były prace nadesłane aż z Zamościa – mówił Krzysztof Zwoliński, animator fotografii w Muflonie, który jest pomysłodawcą imprezy. Nadesłane zdjęcia w ciepłych słowach pochwaliła Aleksandra Jarocińska, dyrektorka sobieszowskiego MDK. – Fotografia staje się powoli królową sztuk – powiedziała.

A na ścianach prace. Różne: albumowe, abstrakcyjne, reportażowe. Tyle wizji, ilu fotografujących. Ujęcia niepowtarzalne, oryginalne, niektóre bardzo dalekie od szablonu i odważne. Wielu nie powstydziłyby się znane tytuły, które dbają o fotoedycję i jakość prezentowanych fotografii. Na nich – „świat” tych, którzy zdjęcia nadesłali.

Aleksandra Jarocińska podkreśliła, że wartości zdjęciom dodały tytuły, którymi uczestnicy określali swoje cykle. – Niektóre były bardzo poetyckie i sprawiały, że zdjęcia lepiej się oglądało, gdyż w pewnym sensie naprowadzały odbiorcę na to, co autor fotografii chciał przez nią wyrazić.

Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy i plakaty. A do nagrodzonych trafiły bardzo przydatne książki o fotografii: podręczniki, albumy i inne pozycje, które z pewnością przydadzą się w zgłębianiu pięknego hobby i zarazem sztuki, jaką jest fotografia.

W kategorii szkół podstawowych wygrała Dominika Lemiesz, drugie miejsce zdobył Gilbert Zasoński, trzecie Antonina Olszewska. Pośród gimnazjalistów bezkonkurencyjny okazał się Jakub Michnowski (zestaw zdjęć makro zatytułowany „Widzieć…”). Drugie miejsce przypadło Monice Kondyjewskiej. Maciej Przemyk za zestaw bez tytułu zdobył pierwszą nagrodę wśród licealistów. Za nim byli: Małgorzata Jordan i Kamil Łyziak (mocne zdjęcia reportażowe z treścią). Wśród studentów jury nagrodziło: Pawła Murczaka ("Mój świat jako zatrzymana chwila radości"), Aleksandrę Twardowską i Kamila Niesłonego. Zdjęcia nadesłane na konkurs oceniały, oprócz organizatorów, Ewa Andrzejewska oraz Katarzyna Karczmarz.

Młodzi fotoamatorzy już powinni pomyśleć o kadrach na przyszłoroczną edycję konkursu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~-/- 5-11-2008 23:11
Brawo,brawo pracownicy MDK Muflon impreza goni imprezę tak trzymać !!!
~klocek 6-11-2008 7:53
Gratulacje dla Pana Maćka! Robi świetne zdjęcia i cieszę się, że inni to doceniają. To nie jest ot takie pstrykanie, tutaj artyzm aż kipi! Wszak to artysta! Kolega.
HankaOdRumcajsa 6-11-2008 8:13
...gratulacje! ...fotografia to fajna sprawa...
~Sabath 6-11-2008 23:00
bravo młodzi fotografują lepiej niż niektórzy fotografowie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group