• Czwartek, 17 października 2019
  • Godz. 12:49
  • Imieniny: Małgorzaty, Ignacego, Wiktora, Marity
  • Czytających: 7275
  • Zalogowanych: 15
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Fotele od WOŚP dla naszego szpitala

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 9 stycznia 2019, 6:26
Aktualizacja: Czwartek, 10 stycznia 2019, 15:11
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Fot. Angelika Grzywacz- Dudek
W przeddzień kolejnej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, fundacja Jurka Owsiaka przekazała do jeleniogórskiego szpitala 20 nowych rozkładanych foteli, dzięki którym rodzice małych pacjentów nie muszą już koczować przy łóżkach na materacach, rozkładanych na podłodze. – Dzięki tym fotelom, w komfortowy sposób możemy spędzić ten trudny czas przy naszych dzieciach – mówi Paula Wójcik, mama 4,5 miesięcznego Karolka chorego na zapalenie oskrzeli.

4,5 miesięczny Karolek trafił do jeleniogórskiego szpitala 1 stycznia. Być może dzisiaj (9.01) pani Paula z Wlenia pojedzie z synkiem do domu, ale czas spędzony w szpitalu był dla nich bardzo trudny.

Kiedy dziecku coś dolega, nic się nie liczy – mówi mama 4,5-miesięcznego Karolka. – Ale kiedy do choroby i płaczu dziecka, dochodzą jeszcze noce przeleżane na materacu i dni przesiedziane na niewygodnym krześle, trudno jest funkcjonować. Kiedy trafiliśmy do szpitala, tych foteli jeszcze nie było i spędziłam dwie noce na takim materacu. Synek cały czas chciał być u mnie na rękach, a siedzenie z nim na krześle było bardzo uciążliwe i męczące. Wygodny fotel od WOŚP bardzo ułatwia mi życie i daje ogromny komfort fizyczny. W tym szpitalu jestem już po raz trzeci. Z pierwszym dzieckiem, które miało anginę, byłam pięć lat temu. Wtedy miałam ogromne szczęście, bo pozwolono mi spać z dzieckiem na jednym łóżku, ale wiele mam takiego szczęścia wówczas nie miało. Drugi raz trafiłam tu 3,5 roku temu z synkiem, który "złapał" rotawirusa. Wtedy przez cały pobyt w szpitalu spałam na materacu i to był naprawdę bardzo trudny czas – dodaje pani Paula z Wlenia.

O tym, jak fotele od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wpływają na komfort pobytu opiekunów małych pacjentów mówi także Ewa Indyk z Jeleniej Góry, która obecnie czuwa w szpitalu przy swojej 6-letniej córeczce Karolince.

Byłam w tym szpitalu również 14 miesięcy temu, kiedy podobnie jak teraz, zachorowała nam Karolinka – mówi pani Ewa. – Wówczas spałam z dzieckiem na jednym łóżku, ale mamy obok mnie spały na materacach rozłożonych na podłodze. Pamiętam, że lekarze czy pielęgniarki nie miały jak przejść. Te fotele są bardzo wygodne i dają rodzicom ogromny komfort również w dzień, bo przecież czuwa się przy dzieciach przez cały czas ich pobytu i leczenia. Nie chodzi tu o wygodę, ale ja po ostatnim pobycie w szpitalu z dzieckiem miałam problemy z kręgosłupem. Tym razem poza wygodnym fotelem, dostałam nawet koc, więc pobyt tu jest bez porównania – dodaje mama Karolinki.

Dwadzieścia nowych foteli trafiło do Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej w miniony czwartek (3.01). Obecnie 15 z nich służy opiekunom chorych pacjentów na oddziale pediatrycznym, trzy są na oddziale otolaryngologicznym, a dwa na oddziale chirurgii dziecięcej.

Dzięki temu wsparciu, na oddziale pediatrycznym mamy obecnie 20 łóżek szpitalnych i 20 miejsc noclegowych (15 foteli i pięć dostawianych łóżek) dla opiekunów naszych małych pacjentów – mówi Monika Kumaczek, naczelna pielęgniarka. – Fotele, które do nas trafiły są bardzo wygodne, łatwo się rozkładają i są w żywych czerwonych barwach, co dodatkowo poprawia wizualnie wygląd naszych oddziałów. Po wymogach ustawowych, liczba łóżek szpitalnych na oddziale pediatrycznym została zmniejszona z 29 do 20. Od początku zeszłego roku rodzice mieli zapewnione łóżka do spania na tym oddziale, ale część z miejsc noclegowych była odpłatna. Obecnie wszystkie miejsca noclegowa są bezpłatne. Jak powszechnie wiadomo, obecność rodziców przy łóżkach szpitalnych dzieci ma w leczeniu małych pacjentów ogromne znaczenie. Dlatego cieszymy się, że teraz ci rodzice mogą przebywać w naszym szpitalu w godnych warunkach, zarówno w nocy, jak i w dzień. Te fotele to dla nas taki świąteczno – noworoczny prezent, za który bardzo dziękujemy – dodaje Monika Kumaczek.

I jak dodaje Halina Turska, oddziałowa oddziału pediatrycznego, to nie jedyny tegoroczny prezent od WOŚP.

W tym roku dostaliśmy również cztery pompy infuzyjne, a w latach ubiegłych cały szereg niezbędnego sprzętu. WOŚP mocno wspiera naszych pacjentów zapewniając im doskonały sprzęt, a nam większe możliwości ratowania życia – dodaje Halina Turska.

Na liście sprzętu, przekazanego dla jeleniogórskiego szpitala przez WOŚP są m.in.: inkubatory, respiratory, kardiomonitory, respiratory do nieinwazyjnej wentylacji dla noworodków, kapnografy, łóżka z materacami przeciwodleżynowymi, aparaty do wykonywania badań USG, dwa fotele do kąpieli pacjentów, podnośnik do przenoszenia pacjentów, waga krzesełkowa elektroniczna, dwa rejestratory Holter EKG, Holter pomiaru ciśnienia z oprogramowaniem i komputerem czy spirometr.

Przez te wszystkie lata, od kiedy istnieje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, przekazano nam naprawdę ogromną ilość sprzętu zarówno dla oddziału pediatrycznego, jak i geriatrycznego czy medycyny paliatywnej, również w Kowarach – mówi Monika Kumaczek. – My widzimy, że warto brać udział w tej akcji i jak wielka jest to pomoc dla szpitali. Życzymy panu Jurkowi Owsiakowi i wszystkim osobom, które się w tę akcję angażują, dużo zdrowia. Sami co roku chętnie angażujemy się w działania na rzecz WOŚP robiąc badania przesiewowe m.in. badając ciśnienie krwi czy poziom cukru oraz prowadzimy edukację zdrowotną. Mam nadzieję, że i w tym roku również będziemy mogli w finale WOŚP pomóc – dodaje naczelna pielęgniarek Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.

A najbliższy, 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w niedzielę (13.01). Tym razem jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Twoja reakcja na artykuł?

62
83%
Cieszy
2
3%
Dziwi
3
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
3%
Złości
6
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (132) Dodaj komentarz

komentarz usunięty
~flip i flap 9-01-2019 10:24
odpowiedź na usunięty komentarz
Dlaczego nie ma tak szumnych artykułów jak NFZ kupuje sprzęty? Dlaczego nie ma szumnych artykułów jak firmy sponsorują sprzęty dla szpitala czy innych jednostek leczniczych? Nagle jest wielki szum bo WOŚP dało kilka łóżek polowych. Nie doceniacie tego co dają inni . Może zostawmy WOŚP całą służbę zdrowia i niech pokażą te cuda.
~No, tak 9-01-2019 11:49
do: ~flip i flap (10:24)
Nie ma szumu, bo NFZ goowno daje. Gdyby dawali, chwaliliby się wszem i wobec. Jerzy Owsiak od 27 lat kupuje sprzęty medyczne i wspiera szpitale, innymi słowy robi to, co robić powinno Państwo. Wspieram jego akcję rok rocznie i w tym roku też wesprę WOŚP.
~POLAKmały 9-01-2019 12:43
do: ~No, tak (11:49)
Nie Owsik tylko ludzie o wielkim sercu, ten bandyta tylko pośredniczy i bierze za to wielki procent!!!
~ 9-01-2019 14:33
do: ~flip i flap (10:24)
Bo to jest jego, NFZ,zas..y obowiązek. A datki różnych fundaccji to inna sprawa. Widać NFZ nie kupował foteli etc.etc. etc, skoro brakuje wielu różnych medycznych i nie, sprzętów.
~Stirlitz 9-01-2019 14:56
do: ~flip i flap (10:24)
NFZ od tego jest. Chwalisz restaurację za to, że podano Ci w niej jedzenie?
~ 9-01-2019 15:34
do: ~No, tak (11:49)
Te owsiakowe grosze to tak jakby splunął do morza.
~ 9-01-2019 16:03
do: ~ (15:34)
I masz rację. Tylko grosz.Gdyby tak niunia od pana od Narodowego BP oddałaby swoją jedną pensję , na rzecz NFZ, nie Jurasa,to dopiero byłby grosz.Ale nie odda, więc dobrze,że choć grosz od Owsiaka i wielu rodaków, gdzieś kapnie.A tak swoją drogą, te nagrody ministerialne, te takie większe splunięcie, co miały trafić do Caritasu, to ktoś gdzieś spotkał, może widział ?? Może widział je w drodze do Syrii, Ukry czy gdzieś tam. Ciekawa jestem, bo pensje onych, to też, z moich podatków. A nie życzyłam sobie,żeby gdziekolwiek moje pieniądze szły zwł. do Caritasu. Nic od caritasu nie mam,więc nie zyczę sobie sponsorować ich np.
~No, tak 9-01-2019 21:16
do: ~POLAKmały (12:43)
Kim jesteś, że śmiesz nazywać tego człowieka bandytą? Dzięki temu człowiekowi na oddziałach polskich szpitali znajduje się sprzęt, który powinien być kupowany z pieniędzy państwowych. Kiedy Jarosław K. trafił do szpitala, nakazano usunąć naklejki z urządzeń ufundowanych przez WOŚP. Tak plują na Jerzego Owsiaka, ale leczyć się dzięki sprzętowi z WOŚP już nikt się nie wstydzi. Szczyt hipokryzji. Wielu ludzi zwłaszcza z tej rządzącej przypinało Jerzemu Owsiakowi łatkę, że jest kłamcą, że nieprawidłowo rozlicza się z darów z urzędem skarbowym... Gdyby tak było, jak piszesz, skarbówka już dawno dobrałaby się Jemu do skóry. Z czegoś Jerzy Owsiak też musi żyć, bo pracuje w Fundacji, którą założył, a w Fundacjach zatrudnia się ludzi.
~precz z PiSPOPSLSLD i pozost 9-01-2019 21:39
do: ~flip i flap (10:24)
chodzi o to żeby zbierać no
~Asa 9-01-2019 22:11
do: ~flip i flap (10:24)
Czemu plujesz jadem, każde urządzenie i każda pomoc jest ważna. Super że fotele trafiły do szpitala, że trafił sprzęt dla noworodków...może sam kiedyś skorzystasz z urzadzenia ratujacego ci życie ..też będziesz marudził że od Orkiestry? Nie będziesz się cieszył że ci pomógł....
~~~ 10-01-2019 9:22
do: ~ (14:33)
Charytatywnie tego nie robi.Charytatywnie to dzieci z puszkami biegają.
~ryszard w swetrze . 10-01-2019 9:57
do: ~flip i flap (10:24)
Niedziela znowu zakaz wychodzenia bo zaczepiajo ...?
~ryszard w swetrze . 10-01-2019 10:59
do: ~flip i flap (10:24)
Gdzieś daleko w leśnej dziczy chore prosię głośno kwiczy Locha pisze do Owsiaka: Me prosięta męczy sraka Mrówka, Melon - dobre duszki Niechaj zbiorą coś do puszki Ostaszewska! Do apteki! Wszak to nie komórek zlepy Dzieci to, je leczyć trzeba Więc światełko hyc do nieb
~crv 11-01-2019 13:23
do: ~flip i flap (10:24)
może dlatego, że inni sponsorzy robią z tego odpisy od podatku, a kasa z WOŚP jest dawana i zbierana przez nas - zwykłych ludzi
~koncertowiczka 14-01-2019 14:22
do: ~flip i flap (10:24)
ty nie rozumiesz idei tego działania, marny , malutki rozumek...proponuję podpisz i zostaw to w szpitalu,że kiedy ty,albo ktoś z twojej rodzinki zachoruje, będzie korzystał tylko i wyłącznie z tego , co dał ci NFZ i nie wymądrzaj się tu ty panegiryku, he,he,he
~ima 16-01-2019 20:56
do: ~flip i flap (10:24)
NFZ nie daje żadnych sprzętów, tylko płaci pieniądze za wykonane procedury, zbyt małe aby pokryć ich rzeczywisty koszt, a i chętnie nie płaci, wynajdując różne kruczki.
~kolekcjonerka 9-01-2019 6:47
Brawo Owsiak!! W tym roku też przekażę datek na WOŚP. Również 1%.
~Boss 9-01-2019 7:13
do: ~kolekcjonerka (6:47)
Co Owsiak ma do tego ?Pieniądze dają ludzie a zbierają je wolontariusze często młodzi ludzie którzy ciężko pracują i angażują się w akcję ,Owsiak to nie jest ten sam Jurek sprzed 20 lat teraz to pajac i błazen który angażuje się w politykę i szkodzi całej inicjatywie ,co roku daję na W.O.Ś.P i dam również w tym roku robię to dla tych którzy potrzebują pomocy a nie dla Owsiaka i na złość PIS-owi jak coraz więcej debili zaczyna postrzegać tą zbiórkę i wykorzystuje ją do walki politycznej
~brawo Jurek 9-01-2019 7:24
do: ~Boss (7:13)
To podejmij się sam takich działań, żeby cię opluwano szkalowano i notorycznie kontrolowano. Co zrobiłeś ty dla bliźniego?
~Innocenty7 9-01-2019 7:30
do: ~Boss (7:13)
Ten Boss to jeszcze jeden "prawdziwy Polak" z orłem na brzuchu i kotwicą na plecach.
~Grzechu 9-01-2019 8:36
do: ~kolekcjonerka (6:47)
Polecam porównanie kosztów organizacji orkiestry owsiaka z sumami zbieranymi z akcji. koszty organizacji imprez w mieście, opłacenia gwiazd estrady itd. Sam owsiak przyznał ze koszty są takie same jak zebrane sumy i wychodzi się na zero, aczkolwiek według obliczeń specjalistów koszty są znacznie większe i tak naprawdę dopłacamy do orkiestry, zwłaszcza ze tylko część zebranych pieniędzy trafia dla potrzebujących, to nie lepiej przeznaczyć całą sumę do NFZ? wyszłoby taniej i skuteczniej.
~Stirlitz 9-01-2019 14:57
do: ~Grzechu (8:36)
Podaj źródło tych informacji.
~Sylwester 9-01-2019 15:12
do: ~Innocenty7 (7:30)
Tak z ciekawości zapytam : co ty masz na brzuchu?
~Grzechu 9-01-2019 15:16
do: ~Stirlitz (14:57)
Oto masz dokładne wyliczenia, do tych sum nalezy dodać wpłaty spółek państwowych, jeśli moderator Jelonki usunie link wystarczy w google wpisać koszt wyliczenia wośp salon24
~Stirlitz 9-01-2019 15:25
do: ~Grzechu (15:16)
Prosiłem o konkretne dane, nie przypuszczenia i fantazje przeciwnika WOŚPu.
~Grzechu 9-01-2019 15:33
do: ~Stirlitz (15:25)
To są konkretne dane, wielu osób które w trybie zapytania do informacji publicznej w całej Polsce zgłaszały sie do urzędów miast o informację, a co? tobie się wydawało ze te wszystkie gwiazdy estrady grają za friko!!! to ze ty nie rozumiesz liczb to nie mój problem, ale zachęcam innych do przejrzenia tych informacji.
~Grzechu 9-01-2019 15:50
do: ~Stirlitz (15:25)
Te dane to tylko wierzchołek "góry lodowej" w wośp angażują sie wszelkie organizacje rządowe, straż pożarna, straż graniczna , policja itd i co myslicie ze oni tak sobie przychodzą, sam znam przypadek który mi opowiadał znajomy, to mój dobry znajomy więc nie powiem jaka to była instytucja, na finał wośp dostali delegację w pięć osób, płatne "setki" plus dwa posiłki w restauracji na rachunek podatników. No co... w delegacji przysługuje.
~Boss 9-01-2019 17:25
do: ~Innocenty7 (7:30)
Zapomniałeś jeszcze dodać że patol co pobiera 500 plus i słuchacz radia z Torunia,dziękuję że zwróciłeś uwagę na Mój komentarz twój wpis jest jego dopełnieniem bo zapomniałem podać jakiś przykład opisanego debilnego podejścia do tematu dopasowałeś się idealnie dzięki serdeczne Pozdrawiam i zapraszam do współpracy pod każdym artykułem
~Boss 9-01-2019 17:37
do: ~brawo Jurek (7:24)
Polecam naukę czytania ze zrozumieniem wspieram orkiestrę od lat i zrobię to również w tym roku ,byłem wolontariuszem orkiestry w pierwszych edycjach co do Owsiaka uważam że jest pajacem bo niepotrzebnie angażuje się w politykę kiedyś tego nie robił był ponad podziałami i koncentrował się na pomaganiu ludziom co mu wychodzi całkiem nieźle ,dzisiaj pełni rolę szczekaczki propagandowej a to że dla Mnie jest błaznem nie oznacza że jestem przeciwnikiem WOŚP
~ 9-01-2019 18:06
do: ~Boss (17:37)
W punkt.Mam podobne zdanie.To że krytykuję wcale nie oznacza, że jestem jej całkowicie przeciwny, ale niestety w ciągu lat za dużo narosło wokół niej kontrowersji i niejasności.Szczególnie jej lider bardziej stał się obecnie agitatorem politycznym jak działaczem społecznym.
~Lilo 10-01-2019 10:48
do: ~Boss (7:13)
Co ma do tego Owsiak? Organizuje, powołał fundacje, kontaktuje się z mediami, dobiera ludzi do sztabu, itd. Bez Owsiaka nie bylo by Orkiestry, nie było by sprzętu w szpitalu, wielu ludzi bez tego sprzętu nie mialo by szansy na życie...np. Noworodki ktore korzystają z inkubatorów kupionych przez WOSP. A NFZ nie daje wystarczającej kasy, brakuje w szpitalu podstawoych rzeczy jak środki higieniczne, maści na odparzenia itd...więc skąd szpital ma wziąć kase na drogi sprzęt? Dobrze że WOSP kupuje, doposarza ...dzięki temu ludzie żyją. Rozliczenie fundacji jest na stronie...dla tych co twierdzą że Owsiak oplywa w luksusy...fundacja przez ostatnie 3 lata byla sprawdzana, kontrolowana z kazdej strony..nic nie znaleziono, mimo że PIS intensywnie szukał...zanim zaczniecie pluć jadem sprawdźcie sami.
~Boss 12-01-2019 15:23
do: ~Lilo (10:48)
Prześledź historię WOŚP a potem się mądrzyj orkiestrę wylansowała TVP i cała Polska za publiczne pieniądze samorządy ,gminy,miasta najwięcej wpłacały spółki skarbu państwa potem Owsiak przeszedł z akcją do stacji komercyjnej i zaczęła się cała propaganda zwolenników i przeciwników
~brawo Jurek 9-01-2019 7:05
Niech nie korzystają ci którzy krytykują !!! Kiedys spędziłam tydzień, spałam z synkiem na jednym łóżku. Koszmar!!! Ktos wreszcie pomyślał o rodzicach. Brawo!
~dosia 9-01-2019 10:35
do: ~brawo Jurek (7:05)
Czyli to łóżko ci tylko wystarczy? Reszta niepotrzebna ? Lekarze opłacani przez NFZ czy sprzęty zakupione przez NFZ są nic nie warte? Tylko czasami nie wal pokłonów jak zobaczysz naklejkę WOŚP na łóżku.
~brawo Jurek 9-01-2019 12:50
do: ~dosia (10:35)
To nie korzystaj ze sprzętu jak zobaczysz naklejkę z serduchem hipokryto...naklejek Caritasu jakoś brak !
~ 9-01-2019 13:10
do: ~brawo Jurek (12:50)
Bo Caritas nie afiszuje się tak jak robi to WOŚP, a i tak roczne wydatki Caritasu na pomoc w różnej formie są kilka razy większe od wydatków WOŚP.
~brawo Jurek 9-01-2019 13:28
do: ~ (13:10)
Gdyby Caritas coś robił nie byłoby WOŚP
~ 9-01-2019 14:02
do: ~ (13:10)
Jeżeli zbiórka jest dobrze zareklamowana to wtedy jest wydajniejsza
~ 9-01-2019 14:38
do: ~ (13:10)
Nie wiem, może i to co zbiera Caritas jest wielokrotnie większej wartości niż Owsiaka, ale dar fundacji Owsiaka widziałam, a Caritasu nie. Nie afiszowali się, pewnie jest w Syrii, Watykanie lub kieszeniach /tych lepsiejszych/ caritasowców.Na jedno wychodzi, jakby czapka niewidka dary przykryła.
~ 9-01-2019 14:46
do: ~ (14:38)
Niektórym nawet jak coś pod nos się podetknie to i tak będą twierdzić, że niczego nie widzą.
~Nor 9-01-2019 15:14
do: ~ (13:10)
Kłamiesz. Nie są. Sprawdź raporty na stronach obu organizacji. Przy okazji Caritas oficjalnie dostaje dotację z budżetu państwa, miejscowe oddziały z budżetów samorządów. Dużo wyższe, niż wkład samorządów w organizację finału WOŚP.
~ 9-01-2019 16:34
do: ~ (14:46)
Może i racja. Dar WOPiS widziałam. A co ,gdzie od Caritasu > No pojemniki na rzeczy widziałam, ale nie słyszałam, nie widziałam,żeby ktoś z biednieszych znajomych coś otrzymał. Więc podetknij mi pod nos .Może dojrzę.
~mrówka złota 9-01-2019 18:26
do: ~Nor (15:14)
Jakieś liczby?
~Sylwester 9-01-2019 22:36
do: ~brawo Jurek (7:05)
A czyj jest szpital? Owsiaka
~ryszard w swetrze . 10-01-2019 9:49
do: ~brawo Jurek (12:50)
Budynek też oklejony ?
~Lilo 10-01-2019 10:55
do: ~dosia (10:35)
Warte . Ale to za mało....potrzeby przerastają możliwości. Leżałas z dzieckiem w szpitalu? Opiekowalas się kimś kto dlugo leży? Jeśli tak, to wiedziala byś że brakuje wielu niezbednych rzeczy...że rodzina je kupuje, dostarcza. Po to by choremu zapewnić jak najlepszą opiekę. Pomoc jest potrzebna i to każda ta od prywatnych sponsorów, ta z wosp...sama też mozesz coś dla innych zrobić...zamiast krytykować ludzi za to że się przejęli i pomagają
~ 14-01-2019 9:10
do: ~dosia (10:35)
Droga Dosiu, WOŚP nie zastępuje NFZ. Pomaga tam gdzie NFZ nie daje rady. Spuść trochę powietrza. Jest mnóstwo zła wokół nas, ale to nie WOŚP. Nie rozumiem takiej furii.
~ 9-01-2019 7:32
Świetna wiadomość. Brawo WOŚP. W końcu w godnych warunkach.
~Ech 9-01-2019 7:43
Fantastyczna inicjatywa. Szkoda, ze takie podstawowe wyposażenie trafia tam dopiero teraz. Ale najważniejsze, ze już jest. Zastanawiam się czy PiSowcom będzie wygodnie na tych fotelach. Bez złośliwości, ale to będzie dla nich z pewnością dziwne uczucie... Ciekawe czy któryś z zajadłych krytyków Pana Owsiaka odmówi i będzie spał na podłodze.
~ 9-01-2019 11:35
do: ~Ech (7:43)
Dlaczego ktoś miałby odmówić korzystania ze sprzętu?Ja bym np. odmówił i nawet nosił przy sobie deklarację, o odmowie korzystania ze sprzętu zakupionego przez WOŚP pod warunkiem, że samorządy zaprzestaną współorganizowania i współfinansowania tej imprezy Owsiakowi, bo robią to z pieniędzy publicznych, czyli każdego podatnika.W skali kraju są to dziesiątki milionów złotych, więc pośrednio każdy podatnik dokłada się do WOŚP czy tego chce czy nie.
~gość 9-01-2019 12:59
do: ~ (11:35)
Jedyna mądra wypowiedź w całej dyskusji .Pozdrawiam
~Stirlitz 9-01-2019 15:05
do: ~ (11:35)
Na jakich danych opierasz informację o dziesiątkach milionów złotych wydanych z budżetów samorządów na organizację finałów WOŚP? Podaj źródło, proszę.
~Nor 9-01-2019 15:16
do: ~Stirlitz (15:05)
Nie masz źródła i minusujesz, pisi trollu?
~ 9-01-2019 16:01
do: ~Stirlitz (15:05)
Wejdź sobie na strony np.Gazety Wrocławskiej i wpisz frazy, tytuły np. "Ile kosztuje wośp?Jak wiele trzeba wydać, żeby dużo zebrać do puszek Wielkiej Orkiestry?".Jest tam kilka artykułów z poprzednich lat o kosztach organizacji ponoszonych przez dolnośląskie samorządy.Teraz dodać do tego koszty ponoszone przez samorządy w pozostałych 15 województwach i jak myślisz jaka kwota się uzbiera?
~Lilo 10-01-2019 10:59
do: ~Stirlitz (15:05)
Przeczytał na forum internetowym i uwierzył XD oczywiscie nie sprawdził, nie ma dowodów..ale wie, bo tak słyszał ...
~Sylwester 9-01-2019 7:54
No nareszcie coś kaplo i dla naszego szpitala. Ciekawe dlaczego akurat teraz ale niech służy jak najdłużej. Przykre, że Osiak zrobił z tego taką hucpe ale cóż...
~ 9-01-2019 8:17
do: ~Sylwester (7:54)
Jeszcze większa szkoda że mimo iż płacimy takie duże podatki to naszą służbę zdrowia trzeba dodatkowo wspierać
~Sylwester 9-01-2019 16:28
do: ~ (8:17)
Nie trzeba ale to niestety kwestia polityki i zacietrzewienia w polskim narodzie 👻
~jańcio bigos 10-01-2019 12:36
do: ~ (8:17)
Tacy jak ty nie mają pojęcia ile kosztuje leczenie. Co z tego , że płacimy składki co miesiąc, skoro ludzie chorują, chorują na poważne choroby. Leczenie raka to kilkadziesiąt tysięcy złotych na jeden przypadek a chorują tysiące. Każda operacja to koszty idące w kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy, a operacje wykonuje się tysiące codziennie. Te marne grosze , które wpłacamy do NFZ to jest nic z tym za co nas leczą. Głupia wizyta u lekarza rodzinnego to kilkadziesiąt złotych z NFZ. Dlatego nie starcza na wszystko . Ale półgłówki tego nie pojmują. Myślą że leczy się za grosze. Jeden aparat do rozonansu kosztuje kilka milionów. Nie ogarniacie tych kwot.
~hola 9-01-2019 8:17
Zbliża się WOŚP.Czy Owsiak ujawni prawdziwe wyniki zbiórki?W 2018r ze strachu przed kontrolą ujawnił prawdziwe dane,bo aż 124 mln.Dla porównania 2015 r-32ml ,2016-36 mln ,2017-72 mln.
~suita3 9-01-2019 10:15
do: ~hola (8:17)
Wyniki zbiórki Owsiak ujawnia, tylko reżimowa TVP i Radio Rydzyka o tym za żadne skarby nie wspomina. Tak było w poprzednim roku.
~ 9-01-2019 14:43
do: ~hola (8:17)
Jestem hojna. Daję Jurasowi od lat jednego zeta.Może z bólem,ale ujawnia w końcu rozliczenia finansowe. A kiedy w końcu KR-K rozliczy się z co niedzielnej tacy , w skali kraju ?Interesuje mnie to, bo czasem raz dwa razy na rok dam po o,50 zeta ?
~Stirlitz 9-01-2019 15:02
do: ~hola (8:17)
WOŚP, w przeciwieństwie do np. Caritasu, publikuje wyniki na swojej stronie. Niejaki Matka Kurka próbował, tak, jak Ty, jątrzyć, sąd uznał, że nie ma racji. A dzięki takim jak ty, od chwili, kiedy pod rządami PiS TVP przestało mówić i WOŚPie, wyniki zbiórki są co roku coraz większe.
~Grzechu 9-01-2019 15:28
do: ~Stirlitz (15:02)
"bałwanku" :) Kazda organizacja która zbiera pieniądze musi się rozliczać z zebranych pieniędzy - takie jest prawo- "mniej uczony przyjacielu" Caritas równiez to robi i nie wprowadzaj w obieg fałszywych informacji.
~ 9-01-2019 16:06
do: ~Grzechu (15:28)
I tu kłamiesz. Albo jesteś lepiej poinformowany. Gdzie są rozliczenia niedzielnej kasy KR-K z tacy ? Zresztą z dnia każdego, bo w powszednie dni darowizny się też odbywają.
~Złoty melon 9-01-2019 8:18
Na fotelu jak zwykle autoreklama. DAR FUNDACJI. Może jeszcze dar Jurasa? To jest po prostu dar Polaków. Tych co wrzucili do puszki i tych co stali w zimny styczniowy dzień i do niej zbierali.
~Stirlitz 9-01-2019 14:58
do: ~Złoty melon (8:18)
Gdyby nie Owsiak, to by nie stali.
~mrówka złota 9-01-2019 18:28
do: ~Stirlitz (14:58)
A Owsiak zbiera dla ludzi, czy dla własnej autopromocji i czy robi to za darmo?
rymcycymcy 9-01-2019 8:53
Czy pisowski elektorat nie obawia się o ...przysmażenie tyłka na takim fotelu ?! :)
~Stirlitz 9-01-2019 15:04
do: rymcycymcy (8:53)
Pisowski elektorat wie, że ma nie lubić Owsiaka i go szkalować. Zapytany o przyczynę owej niechęci nie jest w stanie niczego powiedzieć, poza tym, że "tak w telewizji mówili".
~ 9-01-2019 15:39
do: ~Stirlitz (15:04)
Co sie tak lizodupie produkujesz? Owsiak ci płaci czy co?
~ 9-01-2019 16:16
do: rymcycymcy (8:53)
Słuszne i matematycznie uzasadnione, pytanie ! No bo pisi elektorat jest przodownikiem w produkcji pincetów.Statystycznie rzecz ujmując, pisi elektorat będzie okupywał te fotele. Nie noooo. coś mi się pomerdało. Matematycznie uzasadnione pytanie ,ale całkiem nielogiczne. Pisi elektorat wypije butelkę i rzekniE: Pan dał pinceta, Pan wziął i Pan da jeszcze. Żaden pisi nie będzie używał tego fotela. Spokojna rozczochrana.
~Sylwester 9-01-2019 23:29
do: rymcycymcy (8:53)
A co ma do tego elektorat?????
~Sylwester 17-01-2019 11:29
do: ~Stirlitz (15:04)
Kolejny hejterski wpis.
~ 9-01-2019 9:39
dzisiaj przed - dał a jutro po -odbierze- tak jak lozka z innego szpitala, powie ze nie takiego wykorzystania sie spoidziewał
~sekocen 9-01-2019 9:49
Pod linkiem możecie sprawdzić jaki sprzęt trafił do Jeleniej Góry
~Sylwester 10-01-2019 8:23
do: ~sekocen (9:49)
Ten kto daje i wypomina to... dokończcie sobie sami.
~Martyna6 9-01-2019 10:17
Im bardziej PiS-DRS i media tak zwane publiczne utajniają informacje o Owsiaku i WOSP, tym więcej ludzi bierze w tym udział.
~Ankaaaa 9-01-2019 10:30
To jak to jest z tymi łóżkami? N* j* mówią, że 15 a jelonka, że 20. Może orłem nie jestem, ale widzę różnicę.
~sekocen 9-01-2019 10:59
Do Ankaaaa Wyżej wytłumaczone: 15 sztuk oddział pediatryczny, 3 sztuki oddział otolaryngologiczny i 2 sztuki oddział chirurgii dziecięcej. Także ani Jelonka ani NJ nie kłamią.
~S-80 9-01-2019 10:59
Każda pomoc i darowizna jest OK !!!!!!!!!!!!!
~mrówka złota 9-01-2019 18:32
do: ~S-80 (10:59)
Ale to nie Owsiak daje, a cały czas słyszymy Owsiak, Owsiak, Owsiak...
~ryszard w swetrze . 10-01-2019 9:55
do: ~mrówka złota (18:32)
złoty melon ? czy mrówka cała .. to rodzina doskonała ?
~figa 9-01-2019 11:35
Wartość 20 foteli w 2 gatunku zakupionych hurtowo nie przekracza kwoty 500,- za sztukę, co w sumie daje niebagatelną sumę 10.000,- Podejrzewam, że zaksięgowanie kwoty takiej darowizny w byle jakiej fundacji na kwotę 50.000,- nie jest żadnym problemem. Dalej każdy liczy samodzielnie.
~ 9-01-2019 14:45
do: ~figa (11:35)
Też nie jest problemem 60 tysi pani blondi od pisiego prezesika pewnego NARODOWEGO banku.
~Stirlitz 9-01-2019 15:03
do: ~figa (11:35)
Skoro masz jakieś podejrzenia, to zgłoś to odpowiednim służbom.
~Gość 9-01-2019 13:19
Brawo dla WOŚP ludzie dawali i będą dawać nadal bo w przeciwieństwie do NFZ czy Caritas jak co po niektórzy bronią ich tak bardzo WOŚP zbiera te pieniądze w zabawie w radości a nie w ponurym słowie" daj bo nie mamy " to będziesz miał. Wspaniała akcja od wielu lat popieram i będę dawac ile będzie trwała do końca a NFZ i Caritas niech także włączy się do akcji i z tac w kościołach przekażę kasę na szpitale i leczenie tych wszystkich starszych osób na których żerują a ktore tak w nich wierzą. Pozdrawiam WOŚP. I życzę Panu Owsiakowi aby i tegoroczna akcja przyniosla jak najwięcej korzyści.
~devil 9-01-2019 13:42
Sprzęt, nawet najlepszy sam nie leczy!
~typowyJanusz 9-01-2019 15:45
Państwo Polskie z naszych podatków,bardzo wysokich podatków,powinno zapewnić rodzicom takie fotele a nie fundacja żyjąca z żebrania od tych samych obywateli co płacą te wysokie podatki ale "fuck logic" no nie
~Seba 9-01-2019 17:52
Jak zwykle owsik stara się zrobić sobie reklame a ile on sam ... i to jeszcze za nasze pieniądze!? Oczywiście lewackie trolle zaraz mi zminusują komentarz, a minusujcie sobie, ja swoje wiem a wośp to syf prowadzony przez satanistę.
~ryszard w swetrze . 10-01-2019 9:53
do: ~Seba (17:52)
sekta,,,
~ 9-01-2019 18:14
1. W całym świecie służba zdrowia jest wspomagana przez organizacje pozarządowe 2. z WOśP jest od wielu lat sprzęt wysokiej jakości i nowoczesny, nie tylko łóżka dla rodzicówi, programy zdrowotne 3. Zbiórka mobilizuje i jednoczy bardzo dużo ludzi, jest to budujace
~PŚOW 9-01-2019 18:42
do: ~ (18:14)
Pitu, pitu ........................
~Wopiusz 9-01-2019 20:35
Czytam te komentarze i doszedlem do wniosku ze ludzie to dzbany,w zdecydowanej wiekszosci ci co glosowali na pis
~Sylwester 9-01-2019 22:39
do: ~Wopiusz (20:35)
Nie dochodz więcej ani nie chwal się tym 😂
użytkownik facebook 9-01-2019 20:44
W końcu po ludzku 😍
użytkownik facebook 9-01-2019 20:51
Brawo dla Orkiestry świątecznej pomocy.
użytkownik facebook 9-01-2019 20:52
👍👍👍👍👍
użytkownik facebook 9-01-2019 21:46
to hasło, które masz świadczy o twojej głupocie bo PiS jest za WOSP tylko nie wprost. Gdyby było inaczej dokumenty WOŚP dawno zostałyby dostarczone gdzie trzeba a kontrole nie wychodziłyby z siedziby Fundacji. Przeciwko WOSP jest kolaicja prawicy, która właśnie powstała.
użytkownik facebook 9-01-2019 21:19
Suuuuuper.
użytkownik facebook 9-01-2019 21:30
Brawo
~Ags 9-01-2019 21:43
Fajnie tylko dlaczego pielęgniarki o tych fotelach nie mówią. Byłam z córką na oddziale w dniach 4 styczeń i 5 styczeń i niestety spałam z córką na jednym łóżku. Nikt mi nie zaproponował fotela .
~Sylwester 10-01-2019 8:25
do: ~Ags (21:43)
Bo to tylko dla owsiakow 👻
użytkownik facebook 9-01-2019 21:57
Super 💪💖
użytkownik facebook 9-01-2019 22:00
... jak Jurek uratował nieudolnego dyrektora szpitala. Aby było tak jak było.
użytkownik facebook 10-01-2019 0:29
Mam wrażenie że są to dobrze zmarnowane pieniądze. Widać szpitale nie potrzebują już niego ponad kiepskiej jakości zydelków.
użytkownik facebook 10-01-2019 5:55
SirKonrad Tomaszewski Oj SirKonradzie nie ferował bym, tak łatwo tak jednoznacznych wyrokiw. Właśnie rozmawiałem z matką, która kilka nocy czuwała przy chorym dziecku na zwykłym, drewnianym krześle w tymże szpitalu. Chwali w "niebogłosy" te fotele. Nadmieniam, iz nie jest ortodoksyjną wyznawczynią WOŚP. Trzeba wejść czasami w czyjeś buty by poczuć i...zrozumieć (:
użytkownik facebook 10-01-2019 6:42
Zapraszamy do szpitala na 2 tygodniowy pobyt i spanie na krześle, bądź podłodze 😉
użytkownik facebook 10-01-2019 8:10
Sylwia Michalak nie wiem kiedy byłaś ostatnio, ale ja rok temu nie miałam problemu ze spaniem na jednym łóżku z dzieckiem,
użytkownik facebook 10-01-2019 9:46
Teraz płaci się za łóżko ;)
użytkownik facebook 10-01-2019 10:12
Kasia Postek ja byłam w zeszłym roku i moje dziecko akurat mialo łóżko na którym moglam spać( ok 150 cm)-pozycja do spania słaba😒. Ale byly tez dzieci w łozeczkach do których rodzic raczej nie da rady sie położyć😞
użytkownik facebook 10-01-2019 10:18
SirKonrad Tomaszewski 21 wiek mamy i ludzie śpiący na podłodze. Prześpij się jedną noc na podłodze i odpisz.
użytkownik facebook 10-01-2019 10:53
Joanna Brzezińska jest też możliwość zapłaty za dodatkowe łóżko 😊
użytkownik facebook 10-01-2019 11:21
Kasia Postek ale to nie ważne czy ktoś spał czy nie na podłodze dobrze te są te fotele
użytkownik facebook 10-01-2019 12:09
Kasia jak masz większe dziecko to super ale tak jak Miki miał 1.5 roku to spał na malutkim łóżeczku a oddział tak zapelniony, że nie było możliwości dopłaty za łóżko czy pokoj
użytkownik facebook 10-01-2019 12:16
Nie mam nic przeciwko fotelom😉
użytkownik facebook 10-01-2019 13:08
Do wszystkich adwersarzy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Moim zdaniem nie o krzesła czy fotele tu chodzi a o priorytety. Wolę by publiczne pieniądze wydać na walkę z rakiem lub na lecenie innej poważnej choroby. Można je także przeznaczyć na poprawę jakości pracy personelu. W tym kontekście nie ma znaczenia ile nocy prześpię na "podłodze". Liczy się szybki powrót do zdrowia a nie poprawa warunków hotelowych !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
użytkownik facebook 10-01-2019 13:16
SirKonrad Tomaszewski Nie uważam Ciebie ani siebie za żadnego "adwersarza" :) . Masz też rację..Ale pobyt matki, ojca przy dziecku wydaje mi się także istotnym elementem terapii. Nie ma o co kruszyć kopii. Każdy ma prawo swoje zdanie..bylebysmy zdrowi byli :)
~ 14-01-2019 9:13
do: użytkownik facebook (13:08)
można też korzystać z latryny. Po co poprawa warunków....
użytkownik facebook 14-01-2019 21:17
Kasia Postek nie zawsze i nie dla wszystkich jest taka mozliwosc w jeleniej lezalam z corka z 5 razy i za kazdym razem spalam na podlodze raz na golej podlodze okryta kurtka nic przyjemnego na drugi dzien bylam sama chora ,w kowarach tylko 2 pokoje dla dziecka z mama wiec tez albo trafisz na wolny albo nie. Jedynie wroclaw placisz i dostajesz rozkladana polowke. Wiec trzeba byc wdziecznym bo to nie tylko konfort dla rodzicow ale tez dla dzieci ze rodzic jest blisko!
użytkownik facebook 10-01-2019 6:15
Jak ktoś nigdy nie czuwał w szpitalu przy chorym dziecku siedząc na krześle i śpiąc na podłodze,to mówi,co mówi.
~ewelina7 10-01-2019 6:26
Panie Owsiak, proszę się nie dać tym antyeuropejskim ciemniakom z PIS.
użytkownik facebook 10-01-2019 8:06
WOŚP ❤️ ogromny szacunek za to co Robicie! ❤️
~Kałpis 10-01-2019 8:52
PISotłukom zawsze WOŚP będzie solą w oku ,PISOkałmuki tylko z czarnymi robią geszefty...
użytkownik facebook 10-01-2019 11:56
Pozostają nadal własnością WOŚP czy p.Owsika, czy też należą do szpitala. Jeśli do WOŚP to są tylko u D o s t ę p n i o n e.
użytkownik facebook 14-01-2019 21:19
Co za różnica ważne ze sa!
użytkownik facebook 14-01-2019 22:21
Jest w artykule wyraźnie napisane "PRZEKAZALI", a nie "udostępnili"...
użytkownik facebook 15-01-2019 16:30
Sofia - jeżeli będzie miała pani jakiś problem zdrowotny to niech pani nie korzysta ze sprzętu od WOŚP skoro się nie podoba ;)
~kunegunda 11-01-2019 20:22
Pisomatołkom nie należy się leczenie sprzętem darowanym od Owsiaka ich się leczy kropidłem i tacą !Q!! amen !! i do piachu !!!
użytkownik facebook 16-01-2019 10:55
Masakra sprzęt ratujący życie paskudny fotel. Zmarnowane pieniądze,
użytkownik facebook 16-01-2019 14:01
Świetnie
~Krystyna Ż 18-01-2019 16:19
Jest takie stwierdzenie"im szczerzej komuś pomagasz z czasem będziesz coraz gorzej przez niego traktowany" tyle w temacie.Po przeczytaniu komentarzy nie dziwię się Panu Owsiakowi że niestety już nie daje rady.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group