Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 5157
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Fortuna za kubik drewna. Na skrzypce

Czwartek, 17 lutego 2011, 14:22
Aktualizacja: 14:22
Autor: Agrafka
REGION: Fortuna za kubik drewna. Na skrzypce
Fot. ....
W wyniku licytacji Nadleśnictwo Śnieżka sprzedało metr sześcienny wysokiej klasy drewna jaworowego za rekordową cenę 26 tysięcy 740 złotych. Warto podkreślić, że w standardowym obrocie metr sześcienny drewna jaworowego kosztuje od 200 do 300 złotych.

Aukcje drewna wysokiej jakości odbywają się kilka razy w roku. Kawałki różnego rodzaju drzew licytowane są przez m.in. lutników. – Metr sześcienny drewna jaworowego bardzo wysokiej jakości, pochodzącego z terenów Nadleśnictwa Śnieżka zostało sprzedane lutnikowi za 26 tysięcy 740 złotych. Po ścięciu drzewa okazało się, że ma bardzo ciekawe cechy. Dokładnie jest to jawor falisty, a jego wspaniałe i jakże cenne właściwości to m.in. układ słoja, dzięki któremu można wydobyć piękny rezonans drżących strun. Dlatego też z kawałka drewna pochodzącego z ponad 120 letniego jawora powstaną pięknie brzmiące skrzypce. Kawałek ten idealnie nadaje się do produkcji instrumentów lutniczych z pudłem rezonansowym – poinformował dr Bogdan Szumowski, nadleśniczy z Nadleśnictwa Śnieżka.

Najwyższą cenę jaką udało się wywalczyć na tego rodzaju licytacjach to 22 tysiące złotych, które trafiły do Nadleśnictwa w Krośnie. Powodzeniem oprócz drewna jaworowego cieszą się również kłody dębowe, modrzewiowe, czy też bukowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group