Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6855
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Fortuna na zabytki

Piątek, 27 lipca 2007, 0:00
Autor: ROB
Jelenia Góra: Fortuna na zabytki
Fot. Jelonka.com ROB
Są pieniądze na remont m.in. kościoła św. Erazma i Pankracego oraz Baszty Grodzkiej.

– Ponad pół miliona złotych przeznaczyło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla jednostek z naszego regionu – poinformowała w piątek Marzena Machałek, posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

Najwięcej, bo aż 300 tysięcy złotych, otrzyma parafia św. Erazma i Pankracego na remont dachu. Sto tysięcy złotych dostanie Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia, także na remonty.
Lepsze czasy nadejdą też dla sypiącej się Baszty Grodzkiej. Na zabezpieczenie tego zabytku ministerstwo dało 42 tysiące złotych.

Pieniądze przeznaczono też na inne zadania: Muzeum Karkonoskie otrzymało ponad 62 tysiące złotych nowy samochód a teatr jeleniogórski – 15 tysięcy złotych na zakup sprzętu akustycznego.

Dofinansowany będzie też remont kościoła w Kamiennej Górze (120 tysięcy złotych), rodzinnej miejscowości posłanki Machałek.
– Będę zabiegała także o pieniądze na remont kościoła w Chełmsku Śląskim – podkreśliła parlamentarzystka.

Dotacja z ministerstwa to nie jedyne pieniądze, jakie otrzymała parafia św. Erazma i Pankracego. Kilka miesięcy temu radni sejmiku województwa przeznaczyli 250 tysięcy złotych na remont dachu świątyni, 65 tysięcy złotych – miasto Jelenia Góra oraz 44 tysiące złotych – Fundacja Polska Miedź. Ogółem na remont dachu zebrano blisko 650 tysięcy złotych, czyli dokładnie tyle, ile potrzeba do wykonania inwestycji.

<b> PiS nie boi się wyborów? </b>
&#8211; Przedterminowe wybory powinny być ostatecznością &#8211; powiedziała posłanka Marzena Machałek, zapytana na dzisiejeszej konferencji prasowej o sytuację polityczną w kraju. - Prawo i Sprawiedliwość stosuje zasady dobrego rządzenia i od nich nie odstąpi. Wszystko będzie zależało od naszych koalicjantów a ściślej od tego, jak będą oni głosować. Jeśli przed każdym ważnym głosowaniem mają odbywać się targi, to lepiej, żeby doszło do wcześniejszych wyborów. Jestem do nich przygotowana.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group